Neler oluyor?

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türk futbolu,büyük bir çöküş içinde.Salgın da eklenince,seyirci faktörü de kalktı.Yavan bir oyun ortaya çıktı.Yöneticiler,Siyasetçilere nazire yaparcasına,her gün kavga etmeye başladılar.İnanınız,Millet futboldan soğudu.Hele,Rüzgâr esse,kendini yere atarak, hakemi kandırmaya çalışan sahtekâr futbolcuları görünce,eyvah dememek elde mi?Ses yankı yaptığından, televizyonda net olarak duyuyoruz.O bağırtıya göre, adamın 6 ay hastanede kalması lazım.Bir bakıyorsunuz, yeri göğü inleten futbolcu,iki saniye sonra,hiçbir şey olmamış gibi, ayağa kalkıyor.Ne yazık ki,hakemlerimiz de,bu sahtekarlığa göz yumuyorlar,VAR denilen,futbol katilinin tek faydası,bu sahtekarları ortaya çıkarması oluyor.İki metreden gol vuruşu yapamayan oyuncular yerine,hakemler suçlanıyor.O da olmadı ise,bu sefer sahaya bahane bulunuyor.Sanki rakip takım uzayda oynuyor!.Bahane üstüne bahane üretiliyor.Haliyle sıkıntının nerede olduğu gizli kalıyor.Bir de sakatlıklar var.Demek ki,oyunculara, sağlıklı idman yaptırılmıyor.Bizim zamanımızda oyuncuyu sakatlayanlar çok büyük cezalara çarptırılıyordu.Şimdilerde ise,sahte İmparatore’nin talimatı ile,üç maç ceza alması gereken futbolcu,bir maç ceza alıyor.Pozisyona çift dalan mı,rakip oyuncunun bileklerine tabanla asılan mı dersiniz.Yazık günah.Aynı tekneden ekmek yiyiyorsunuz. MHK bu konuda hakemlere yaptırım uygulayamıyor. Ahbap çavuş ilişkisi devam ediyor. TFF ise,”Arap kızı Camdan bakıyor” misali, olayları seyrediyor.50 yıldır futbolun içindeyiz. İnanın nefret geldi artık. Maç seyretmek istemiyoruz. Ne ahlak kaldı. Ne centilmenlik.”Altta kalanın canı çıksın “diyerek, birbirlerini kırıp döküyorlar. Adına da Spor diyorlar.

                    Azıcık ucundan

Badanacılar evin içini bitirip dışarıları boyamaya başladılar, karım kapıları kapatıp içerileri temizlemeye başladı, tam yerleri sabunlayıp işini bitirdi ki kapının zili çaldı, işçilerden biri ayakkabıları toz içerisinde “Abla tuvalete girebilir miyim?” diye kapıda bitti.
“Aman dur” dedi karım telaşla, “Dur, dur, dur, gidip gazete getireyim de yerlere sereyim.” İşçi “Boş ver abla” dedi “Tuvalete yetişene kadar tutabilirim..!”**** Allah gani gani rahmet eylesin, rahmetli çok sinirli biriydi.. Her an bir olay, her dakika bir kavga..

– Belli, belli.. Baksana mezar taşına “NE BAKIYORSUN LAN!” yazdırmış..

Bugün 14 Mart TIP BAYRAMI. Kutluyor, değerli sağlık çalışanlarımıza, minnet şükran ve sevgilerimizi sunuyoruz. Sağlıcakla kalınız.


Bu haber 13/03/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 331 defa görüntülendi
*