Tehlikenin farkında mıyız?

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale için tehlike çanları geçtiğimiz haftalarda çalmaya başlamıştı. Çanakkale Tabip Odası tarafından yapılan basın açıklamasında, günde 15-20 olan vaka sayıları 160’lara çıktı denildi. O ifadeler, HES uygulaması ile adeta belgelenmiş oldu. Çanakkale, aylar öncesinde gördüğümüz manzaraya adım adım yaklaşırken, tehlike çanları bir kez daha çalmaya başladı.

Mekanlar açıldı, işletmeler tam iş yapmaya başladı dediğimiz bu günlerde, Çanakkale için kırmızı alanlar artmaya başladı. Bu hafta sonu il il yeni vaka sayıları açıklanacak ve Çanakkale çok yüksek riskli iller arasında yer alırsa, işletmeler iki hafta süreyle kapanma ihtimali ile karşı karşıya kalacaklar.

Öte yandan Tabip Odası tarafından yapılan basın açıklamasında, günlük vaka sayılarının 160’lara çıktığı belirtildi. Çanakkale için Hayat Eve Sığar uygulamasından, güncel duruma bakıldığında ise kentteki kırmızı ve riskli alanların hızla arttığı gözlendi. Geçtiğimiz haftalarda vaka olmayan bölgelerde artık mavi-yeşil risk halkaları bulunduğu görüldü. Çanakkale için tehlike çanları bir kez daha şiddetli bir şekilde çalmaya başladı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 12/03/2021, Cuma günü yayınlandı, 252 defa görüntülendi
*