Gemilerde tiyatro gösterimi

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

2021 yılının “İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy Yılı” olarak belirlenmesi sebebiyle GESTAŞ, yarın gemilerde “Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı” temalı mini tiyatro gösterimi düzenleyecek.

Sürgün tiyatro oyununda milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u canlandıran İbrahim Öner’in, yine “Mehmet Akif” rolüyle yer alacağı mini tiyatro oyunlarında, birbirinden değerli tiyatro oyuncuları yer alacak. Sefer esnasında gemi üzerinde gerçekleştirilecek birer kişilik oyunlarda, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un hayatından anılar canlandırılacak.

Konu ile ilgili olarak GESTAŞ tarafından yapılan açıklamada; “12 Mart Cuma günü saat 11.00 itibariyle; Lapseki-Gelibolu hattında 4 gemide, Çanakkale-Eceabat hattında 2 gemide, Kabatepe-Gökçeada hattında karşılıklı birer seferde, günün bir bölümünde Çanakkale İskelesi yolcu salonunda, “12 Mart İstiklal Marşı’nın 100. yılı” etkinlikleri kapsamında saat 15.30’da Lapseki adlı gemimizde gerçekleştirilecek organizasyonda olmak üzere, 10 kişilik tiyatro ekibiyle ‘Mehmet Akif ve İstiklal Marşı’ temalı tiyatro oyunları sahnelenecektir.” ifadelerine yer verildi.

Haber Merkezi


Bu haber 11/03/2021, Perşembe günü yayınlandı, 226 defa görüntülendi
*