Erkek iddialara cevap verdi

5 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

“Asıl amaçlarını çok iyi biliyoruz”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, geçtiğimiz gün kendi arazisi ile ilgili ortaya atılan iddialara cevap verdi. Erkek, sosyal medyadan yapmış olduğu paylaşımda, “Asıl amaçlarını çok iyi biliyoruz. Dileyen herkese konuyla ilgili belgeler sunulacaktır” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in, mülkiyet sahibi olduğu, Ulupınar Köyü’ndeki bir arazi için ortaya farklı iddialar atıldı. Genel Başkan Yardımcısı Erkek, bu iddialara cevap vererek, konuya açıklık getirdi.

“Bu haberleri yapanlar kadar, servis edenler de zavallıdır”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, kendisi ile ilgili ortaya atılan iddialara yanıt verdi. Erkek, sosyal medyadan yapmış olduğu paylaşımda, “Havuz medyası ve işbirlikçileri, iftiralarla bizleri yıpratabileceğini zannederek bugün bir haber yapmışlar. Mesnetsiz ve gerçek dışı bu haberleri yapanlar kadar, servis edenler de zavallıdır. Sorun değil, biz mücadele insanıyız. Ama söylemekte yarar var.

“Tek tek 400’e yakın fıstık çamı diktik, büyüttük”

İşte gerçekler: 1998 yılında Av. Mehmet Altın ile birlikte Çanakkale Merkez Ulupınar köyünde 12 dönüm bir tarla satın aldık. İçerisinde bir tek ağaç yoktu. Biz ağaçlandırdık. Tek tek 400’e yakın fıstık çamı diktik, büyüttük.

Ellerimizle diktiğimiz ve büyüttüğümüz ağaçlarımızı bugün keseceğimiz yalanını söyleyenler ahlaksızdır, şerefsizdir, soytarıdır. 1/2 mülkiyet sahibi olduğum arazi için yasalara uygun bir şekilde “ekoturizm” izni verildi.

“Arazide toplam 3 bin metrekare ağaçsız alan mevcuttur”

İlgili tüm kurum ve kuruluşlardan (Orman ve Çevre Müdürlüğü başta olmak üzere) olumlu görüş alınarak ve raporlar hazırlanarak yasal bir hak kullanıldı. Ekoturizm amacıyla verilen izin (1/2 pay karşılığı) %5 olup 600 m2’dir ve arazide toplam 3000 m2 ağaçsız alan mevcuttur.

“Dileyen herkese konuyla ilgili belgeler sunulacaktır”

Ekoturizm için bile olsa bir tek ağaç dahi kesilmeyecektir. Dikip büyüttüğüm ağaçları keseceğim iftirasıyla yola çıkanların asıl amaçlarını çok iyi biliyoruz. Yaptıklarıyla kendi karanlık iç dünyalarını yansıtıyorlar.

Haksız, mesnetsiz ve asılsız iddialar, kumpaslar ve iftiralar her zaman çökmeye mahkumdur, mahkum da olacaktır. Dileyen herkese konuyla ilgili belgeler sunulacaktır…” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 11/03/2021, Perşembe günü yayınlandı, 281 defa görüntülendi
*