AK Parti’li siyasilerden kandil mesajı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas ile Çanakkale Milletvekilleri Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu Miraç Kandili dolasıyla kutlama mesajı yayınladı.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan mesajında; “Kelime olarak merdiven, yükseğe çıkma anlamına gelen Miraç, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sav) göğe yükselişini ve Allah’ın huzuruna çıkışını ifade ediyor.  Miraç Gecesini idrak etmeye hazırlanırken, peygamberlerin emaneti, bu kutlu yolculuğun duraklarından Mescid-i Aksa’nın mahzun kalması tüm inananların yüreğinde bir hüzündür, bir ıstıraptır. Dolayısıyla Miraç hepimize, Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya sahip çıkmayı, oradaki zulme ve adaletsizliğe karşı ortak bir duruşu hatırlatmalı.

Bu duygularla Çanakkaleli hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin hikmet, rahmet ve müjdeler dolu Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, bu zorlu pandemi sürecinin bir an evvel son bulmasını, tüm insanlığın esenliğe kavuşmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz. Gecemiz mübarek olsun.” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu mesajında; “Manevi duygularımızı canlandıran, kendimizi muhasebe etmemize imkan sağlayan bu mübarek gecenin kıymetini anlayarak geçirmek son derece önemlidir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sav) hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği Miraç Gecesi, inanç ve kültür dünyamızın kutsalı ve vazgeçilmezidir. Bu bilinçle gönlümüzü aydınlatan, manevi değerlerimize güç kazandıran, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, komşuluk ve akrabalık hukukumuzu artıran bu özel geceyi doğru değerlendirmeliyiz. Bütün dünyanın salgın hastalık, savaş ve terörizm gibi birçok sorunla mücadele ettiği bu zorlu zamanlarda bizi biz yapan manevi değerlerimizi ve bu değerlerin gerekliliklerini yeniden anlamaya çalışmalıyız.

Bu duygularla başta Çanakkaleli hemşehrilerimiz olmak üzere aziz milletimizin ve İslam aleminin mübarek Miraç Kandili’ni kutluyor, Yüce Allah’tan yaşadığımız bu zorlu sürecin bir an önce son bulması ve bütün insanlığın sağlık ve huzura kavuşmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas mesajında; “Miraç Kandili Peygamber Efendimizi anmak, aramızdaki dostluk bağlarını güçlendirmek için müminlere sunulan müstesna gecelerden biridir. Bizler, bu özel geceyi fırsat bilerek dargınlıklarımızı, küskünlüklerimizi unutmalı, aramızdaki dostluğu, kardeşliği ve barışı pekiştirerek daha da güçlendirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale’mizin, milletimizin ve tüm İslam aleminin Miraç Kandilini en samimi duygularımla tebrik ediyor, bu tür manevi gecelerin ülkemizde ve dünyada sevgi, barış̧ ve hoşgörü ortamının gelişmesine katkıda bulunmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.


Bu haber 10/03/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 222 defa görüntülendi
*