Yönetim Sahada

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliklerine, dinamik denetim süreci ile ilgili genelge gönderilmişti. Çanakkale’de de dinamik denetleme süreci başladı. Kent protokolünün katıldığı denetimlerde, geçtiğimiz gün kordon boyunda bulunan ve vatandaşlara hizmet veren mekanlar denetlendi. Özellikle sosyal mesafe ve tedbirlere uyulup uyulmadığına dikkat edildi. Vali İlhami Aktaş, denetlemeler ile ilgili yapmış olduğu açıklamada, “Tüm çabamız, bir hastamız daha olmasın, hastalığımız bir daha artmasın ve devamında vefatımız olmasın diyedir” dedi.

Vali İlhami Aktaş başkanlığında Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğinde kontrollü normalleşme döneminde uygulanan pandemi tedbirleri görüşüldü.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu, Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan ve Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya’nın katıldığı toplantıda Koronavirüs salgını sürecinde Çanakkale’de alınan tedbirler ele alındı.

Toplantının ardından kordonda faaliyet gösteren iş yerlerinde denetimlerde bulunuldu, koronavirüs ile mücadele kapsamında hijyen, sosyal mesafe kuralı, maske kullanımı ve dezenfektan zorunluluğu kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol edildi.

Vali İlhami Aktaş, denetim sonunda, kordon boyunda basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada, “Tematik ve dinamik denetimler, her gün devam edecek. Çanakkale’mizde, mevcut vaka sayısının daha da artmaması için özellikle esnaf kesimimizle birlikte neler yapabileceğimizi konuştuk. Kalabalık olacağını düşündüğümüz esnaflarımızı ziyaret ederek, iş yerlerindeki mesafe kurallarını uygulamalar ricasında bulunduk.

Tüm çabamız, bir hastamız daha olmasın, hastalığımız bir daha artmasın ve devamında vefatımız olmasın diyedir. Tüm kesimlere, esnafımıza, kamu kurumlarına, vatandaşımıza, görevler düşmektedir. Tedbirleri elden bırakmayın diyorum” ifadelerinde bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 08/03/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 264 defa görüntülendi
*