“Yarınları biz kazanacağız!”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türkiye Komünist Partili Kadınlar bugün saat 12.30’da bir basın açıklaması yaparak; “Yarınları biz kazanacağız!” dedi.

Pandemi ile geçen son bir yılda tüm dünyada kadına yönelik şiddet ve taciz vakalarının arttığını yoksullaşma, geçim sıkıntısı ve işsizliğin en çok kadınları tehdit ettiğini vurgulayan TKP’li kadınlar; “Tüm saydıklarımızın karşısına Pandemi bahanesinin çıkarılmasını reddediyoruz.” dedi.

Kadınlar açıklamalarına şu şekilde devam etti; “Tarihin hiçbir anında yoksulluk, pahalılık, şiddet, işsizlik, angarya iş yükü kadınları pes ettirmeye yetmemiş, aksine isyanlarla, başkaldırılarla sonuçlanmıştır. Biz kadınlar, düzenin bizi bugün de ittiği çaresizliğin ve yalnızlığın üstesinden mücadele ve dayanışma ile gelebileceğimizi işte bu mücadele tarihinden biliyoruz.

İstedik ki bu bildiğimizi herkes görsün, herkes bilsin… Bu amaçla, 2021 yılının 8 Mart’ına giderken emeğimizle yaşamı nasıl var ettiğimizi ve dayanışmayı adım adım nasıl ördüğümüzü fotoğrafladık.”

Öte yandan TKP’li Kadınların Mart ayının ilk günlerinden itibaren semt evlerinde, parklarda ve meydanlarda çektikleri fotoğraflardan oluşan ‘Sıra Yarınları Kazanmakta’ sergisi açıklama alanında halk ile buluştu.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 08/03/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 160 defa görüntülendi
*