“İskenderoğlu’nun alet olmasını üzülerek izledik”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

4 Mart 2021 Perşembe günü İyi Parti’den istifa eden İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ ile Çanakkale AKP Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı, Çanakkale Belediyesini ve Millet İttifakında yer alan partileri hedef alan söylemleri nedeniyle CHP İl Başkanlığınca bir basın açıklaması yapıldı.

Basın açıklaması şu şekilde; “AKP Çanakkale Milletvekili Sayın Jülide İskenderoğlu’nun bu duruma alet olmasını üzülerek izledik. Sayın milletvekilimizin AKP’nin ülke genelinde yarattığı ve uyguladığı etik olmayan siyaset anlayışından az da olsa uzak duran bir çizgisi vardı. Anlıyoruz ki kendisi de artık uzak durmayı tercih etmiyor. O zaman, Çanakkale’mizin meselelerine çözüm bulmak söz konusu olduğunda, siyasi dedikodulara gösterdiği ilgisini esirgeyen Sayın İskenderoğlu’na bazı sorular sormak istiyoruz.

20 Yıldan beri iktidarda olan bir siyasi partinin milletvekilisiniz. Çanakkale belediyesinde yılın 365 günü görevlendirdiğiniz müfettişlerin olduğunu gayet iyi biliyorsunuz. Şu ana kadar Ümit Özdağ üzerinden nemalanacağınızı sandığınız konularla ilgili elinize geçen bilgi, duyduğunuz bir olay oldu mu?

Kaz Dağlarımızın, Biga Yarımadası’nın toplam alanının % 79’luk kısmının madencilik faaliyetlerine açılmasının altında yatan sebep nedir? Kaz Dağlarımız hangi amaçlarla kimlere pazarlandı?

Dünyanın kendi kendini temizleyen, doğal balık havuzu gibi balık yetişen körfezlerinden Saroz körfezinde ÇED olumsuzluğuna rağmen doğalgaz limanı yapılmasının altında yatan nedir? Saroz körfezi kimlere peşkeş çekildi?

Çanakkale’nin tek içme ve kullanma suyu kaynağı olan Atikhisar barajının hemen yakınına yapılmak istenen altın madeni işletmeleri konusundaki ‘Kesen devletimiz, kesen Orman Bölge Müdürlüğümüz’ diyerek Kanadalı firmaya siper olmaktan başka bir fikriniz var mı?

Eşiniz bu kentte ticaret yapmaktadır Çanakkale Belediyesinden ve diğer kamu kurumlarından ihalelere girerek iş alıp ticari yaşamını devam ettirmektedir. Eşinizin kamu kurumlarından ve Çanakkale Belediyesinden aldığı işlerde çanta olayı yaşanıyor mu? Yaşandıysa siz bu duruma sessiz mi kaldınız?

Çanakkale halkı, ilimizi yakından ilgilendiren bu konulardaki görüşlerinizi mesnetsiz iddialar peşinde koşmanızdan daha çok merak etmektedir. İlimizin sorunlarıyla ilgilenmediğinizi anladık, ancak en azından Çanakkale Belediyesini, haklarındaki soruşturmaların üstünü kapatmak için ağlaya ağlaya istifaya zorlanan belediye başkanlarınız ve Sayıştay raporları TBMM’den kaçırılan belediyeleriniz ile karıştırmayın!

Milletimiz kamu ihalelerinde çantacılığın ne demek olduğunu AKP iktidarı sayesinde 20 yıldır gayet iyi öğrendi. Ülkemizde ihale, çantacılık ve peşkeş denilince ilk akla gelen herkesin malumu Beşli Çetedir. Pandemi nedeniyle toplumumuzun çok geniş kesimlerinin sıkıntılar yaşadığı ve mağduriyetlerinin devam ettiği bir ortamda dahi, devletin bütün imkânlarının halk yararına kullanılması gerekirken, aksine bu çeteye harcanması sizleri rahatsız etmiyor mu? Bu israf konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kısacası Sayın İskenderoğlu, Çanakkale halkı bizden ve Ankara’ya gönderdiği siz vekillerinden ilimizin ve ülkemizin sorunlarına çözüm beklemektedir. Kaynakların israfa değil, millete harcanmasını beklemektedir. İş, aş, eşitlik, adalet, özgürlük ve geleceğimiz olan çocuklarımızın mutlu yaşayabileceği aydınlık bir ülke istemektedir.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve yerel yönetimlerinin tek hedefi, önümüzdeki ilk genel seçimlerde Türkiye halkını 20 yıllık AKP ve tek adam yönetiminden kurtarmaktır. Halkımızın ve ülkemizin menfaatlerini öne alarak hazırladığımız parti programımız ile halkın iktidarını halk ile birlikte kurmak temel dayanağımızdır.”

Haber Merkezi

 

 


Bu haber 08/03/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 261 defa görüntülendi
*