‘Her Can İçin Bir Fidan’

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi), cinayete kurban giden kadınların adını yaşatmak için 81 ilde eşzamanlı fidan dikti. Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Berkan Karaca, Kadın Çalışmaları Başkanı Semra İmir ve İl ve Merkez İlçe yönetimindeki kadın yöneticiler de geçtiğimiz yıllarda Çanakkale’de eşleri tarafından öldürülen Gülizar A. , Sedef Ş. ve Fatma K. adına fidan diktiler.

DEVA Partisi Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Elif Esen öncülüğünde 81 ilde eş zamanlı olarak her ilde öldürülen kadın sayısı kadar fidan dikerek, DEVA Partisi kadın cinayetlerinin önlenmesini gündeme taşıdı.

Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Berkan Karaca, Kadın Çalışmaları Başkanı Semra İmir ve İl ve Merkez İlçe yönetimindeki kadın yöneticiler de, geçtiğimiz yıllarda Çanakkale’de eşleri tarafından öldürülen Gülizar A. , Sedef Ş. ve Fatma K. adına fidan diktiler.

İl Başkan yardımcısı Semra İmir, “ ‘Her Can İçin Bir Fidan’ sloganıyla, cinayete kurban giden kadınlarımızı bugün hep birlikte anacağız. Onların adları Deva’da yaşayacak. Deva Partisi olarak; kadının eşit ve özgür olduğu, insan haklarının yok sayılmadığı, barış ve huzurun yaşatıldığı bir Türkiye ve Dünya için mücadele edeceğiz.” diyerek tüm kadınların Dünya Kadınlar gününü kutladı.

Haber Merkezi


Bu haber 08/03/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 186 defa görüntülendi
*