Başkan Makas: “Bu nasıl bir tezatlık?”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti İl Başkanı Naim Makas, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla, dün bir basın açıklamasında bulundu. AK Parti İl Başkanlığında yapılan basın açıklamasında, İl Başkanı Naim Makas, konuşmasına 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayarak başladı, sonrasında ise güncel konularda değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti İl Başkanı Naim Makas, AK Parti İl Başkanlığı’nda, kameraların karşısına geçti. Saat 12.30’da gerçekleşen basın açıklamasında Başkan Makas, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Çok güçlü kültürel ve ahlaki hassasiyetler inşa etmeliyiz”

AK Parti İl Başkanı Naim Makas tarafından yapılan basın açıklamasında, “Bizler 8 Mart vesilesi ile kadın haklarına, kadınlarımızın toplumumuzdaki yerine, önemine dikkati çekmek adına bugünü anlamayı ve anlatmayı görev biliyoruz. Kadına yönelik şiddetle mücadele çok boyutludur. Kadına şiddetin önlenmesi için yasal düzenlemelerin yanında, çok güçlü kültürel ve ahlaki hassasiyetler inşa etmeliyiz.

“İlke yok tutarlılık yok”

AK Parti teşkilatı olarak toplumu ilgilendiren birçok alanda hassasiyetimizi taşıyorken, 2021 yılı Türkiye’sinde ‘’Türkiye’nin aydınlanma döneminde darbe vari hareketlere yönelim normaldir’’ diyerek; dünya kamuoyunda ülkemiz itibarını sarsan ve vicdanlarda büyük yaralar açan 28 Şubat Post Modern darbesini meşrulaştırmaya kalkışmak kelimenin tam anlamıyla bir aymazlıktır. CHP’li belediye meclis üyesi Canpolat’ın; 28 Şubat’ı ve darbeyi meşrulaştırmaya kalkışmasını esefle ve şiddetle kınıyoruz. Kamuoyunun da aynı şekilde kınamasını beklediği, fakat her konuda olduğu gibi bu konuda da sessizliğini koruyan; CHP il başkanına soruyoruz, zamanında ikna odalarında zulüm edildiğini düşünenlerle ittifak içerisinde değil misiniz? Bu nasıl bir tezatlık? Bu nasıl bir senfoni, bu nasıl bir ortaklıktır? İlke yok, tutarlılık yok…

“Yine mi samimi olunamadı”

Son 20 yılda yapılan 18 bin camiden bahsediliyor, üzerine bir de ‘’Bu camiler ibadet için kullanılmıyor’’ deniliyor. Bu konuşmalar esnasında bir yandan da maalesef belediye başkanı da onaylıyor. Daha 1 ay önce Tekzen bölgesi diye ifade edilen bölgede, cami yapılması için gerekli imar plan tadilatını, belediye meclisi oylayıp onaylamadı mı? 2 yıl boyunca, çeşitli bahanelerle ertelediğiniz, kamuoyunun ısrarla beklediği bu planın onayında; belediye başkanı ve bu sözleri söyleyen belediye meclisi üyesi Canpolat’ın da aralarında olduğu CHP’li meclis üyelerinin imzaları yok mu? Bunu nasıl açıklayacaksınız? ‘’On sekiz bin birinci cami’ belediye meclisinde, CHP’li arkadaşlarınızın da oyları ile onaylandı. Yoksa siyaseten mi onaylandı? Yine mi samimi olunamadı?

“Darbe resmen meşrulaştırmaya çalışılmıştır”

Şehrimiz; Çanakkale’deki muhalefetin, Çanakkaleli olmayan düşünce tarzıyla büyük yara almaktadır. Barışın kenti dediğiniz Çanakkale’mize ait merkez ilçe belediye meclisinde, darbe resmen meşrulaştırılmaya çalışılmıştır.

“Ortada akıllara durgunluk verebilecek derecede iddialar var”

Son günlerde yalnızca şehrimiz kamuoyundan değil, ülke kamuoyundan da bildiğimiz üzere hemşerilerimizin ödediği vergilerle gelir sağlayan merkez ilçe belediyesi ve yöneticilerinin ittifak ortakları ‘’ihale-çanta-makam’’ iddiaları ile ulusal gündeme oturdu. Ortada akıllara durgunluk verebilecek derecede iddialar var. Fakat muhatapları nedendir bilinmez 3 maymunları oynamaktadır. Ulusal kamuoyunda şehrimiz imajına zarar veren bu önemli ve çirkin iddialarla ilgili, milletvekilimiz Sayın Jülide İskenderoğlu TBMM’de bir açıklama yapmış ve iddiaya konu olan kişilerin, açıklama yapması gerektiğini dile getirmiştir.

Şehrimizin çirkin ve küçük düşürücü bir şekilde anılmasına sebep olan iddiaların muhatapları CHP’li ve İYİ Parti’li yöneticiler kaçmayı bırakıp, acilen bu iddialara cevap vermelidir. Sadece şehrimiz kamuoyu değil, tüm Türkiye kamuoyu bu iddiaların cevaplarını beklemektedir” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 08/03/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 171 defa görüntülendi
*