Siyasilerin 8 Mart Mesajları

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Tanıtım Medya Başkanı ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladıkları mesaj şu şekilde; “Kadim tarihimizde, medeniyetimizde ve kültürümüzde kadınlar, daima müstesna bir yerde olmuştur. Kadınlar, bugünün olduğu gibi yarınlarımızın da mimarları, aile kurumunun temel taşıdır. Emekleri ve sevgi dolu yürekleriyle güçlü bir gelecek inşa ederken sonsuz hoşgörü ve fedakârlıklarıyla da nesillerimizi yetiştiriyorlar. Tarih boyunca olduğu gibi kadınlarımızın her alanda daha aktif yer alması, ülkemizin gelecek hedeflerine ve kalkınmasına büyük fayda sağlayacaktır. Bu yüzden kadınlarımızın; siyasette, ekonomide, hukukta, sivil toplumda, çalışma hayatında kısacası her alanda daha etkin yer almaları için var gücümüzle çalışıyor, çalışmaya da devam edeceğiz.

Bu duygularla sevginin, emeğin, mücadelenin ve fedakârlığın sembolü tüm kıymetli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.”

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas; “Ne mutlu bize ki, kadını baş tacı olarak gören bir neslin evlatlarıyız. Üreten, değer katan, çalışkanlığın, fedakârlığın örneği olan kadınlarımızın, hayatın her alanında yer almaları en büyük hedefimizdir. Bu hedefimizi gerçekleştirebilmek için, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde çalışmayı sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimi iletiyorum.”

Çanakkale İYİ Parti il Başkanı Selahattin Yıldızlar; “Geleceğe yürüyüş için üstlendiğimiz misyonda, kader birliği yaptığımız kadınlarımızın, ülkemizin sorunlarını çözmede de ellerine, akıllarına ve desteklerine bu ülkenin şiddetle ihtiyacı vardır. Çünkü kadınlarımız, sadece evlerinin değil, demokrasinin de temelidir. Kadınlarımıza yaşanabilir bir dünya vaad ederek bu amaçla her alanda eşitlik ilkesi ile ortak aydınlık geleceğe bir olarak ilerlemek adına tüm inancımız ve gücümüzle çalışmayı görev görüyoruz. Bizler, kadın kimliğini yüceltmek ve bu kimliğe yapılan insanlık dışı saldırılarla savaşmak azim ve kararlılığı içerisindeyiz. Bu kararlılığımız çerçevesinde, kadına karşı eşitsizliğin ve adaletsizliğin yanı sıra, erkek şiddetinin önlenmesi için de gayret göstereceğiz.”

Cinsiyete dayalı ayrımcılığın yok edildiği, ötekileştirme ve sosyal dışlanmanın önlendiği, şiddetin bertaraf edildiği, kadının her alanda erkekle eşit haklara sahip oluğu anlayışıyla ve üzerimize düşen görevi yapma bilinciyle tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Günümüzün gelişmiş toplumlarında kadına hak ettiği değeri vererek, onları toplumsal yaşamın ayrılmaz bir parçası haline getirmeyi başarabilmişlerdir. Tarihimizde de Türk Kadının özverisi, fedakârlığı ve kahramanlığı ile tüm ülkelerin kadınlarına örnek olmuştur. Ülkemizin kalkınma ve gelişmesinde kadınlarımız, askerlikten sağlığa, eğitimden tarıma kadar, pek çok alanda önemli hizmetler sunmuşlardır.

Onlar hayatımızın en özel varlıkları… Kimi annemiz, kimi hayatımızın en büyük aşkı, kimi arkadaşımız, kimi ise göz bebeği kızımız… Kadınlara ithaf edilen o kadar özel günün arasında en önemli gündür belki de Dünya Emekçi Kadınlar Günü. Haklarından vaz geçmeyen, inancını ve kendine güvenini asla kaybetmeyen güçlü kadınlar bu gün dahi dillerinden barışı herkes için hak mücadelesini sürdürmektedir. Bizlerde İYİ Parti olarak daima bu barış ve hak temelli yaşam mücadelesinde yanınızda olduğumuzu bir olduğumuzu elimizden geleni yapacağımızı bildirerek DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ’ NÜ  tüm insanlık adına kutlar emekçi kadınlarımıza saygılarımızı sunarız.”

 

 


Bu haber 07/03/2021, Pazar günü yayınlandı, 206 defa görüntülendi
*