Art arda çalınan 2 motosiklet bulundu

5 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ve Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile koordineli yapılan araştırma ve soruşturmalarla hem Balıkesir’den çalınıp Kepez’e getirilen hem de Ezine’nin Kızıltepe Köyü’nden çalınan motosikletler bulundu.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı JASAT ekiplerince Balıkesir ili İvrindi İlçesinde 24-26. Şubat 2021 tarihlerinde M.C. isimli şahsa ait 10 V …0 plakalı Gusto marka motosikletin ve aynı köyden R.E. isimli şahsa ait plakasız, faturasız ve ruhsatsız Mondial marka motosikletinin kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındığı, çalan kişilerin Çanakkale ili Kepez Beldesine geldikleri Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı’ na bildirildi.

Bilgi üzerine Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ve Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile koordineli yapılan araştırma ve soruşturmalarla Kepez Beldesinde ikamet eden şüpheliler E.A., M.Y.B., A.Ç., M.A., İ.A. isimli 5 şüpheli şahıs tarafından bahse konu motosikletlerin çalınarak Çanakkale iline getirdikleri, satması için Y.K. isimli şahsa verdikleri, Y.K.’ nın ise motosikletleri 700 TL karşılığında S.Ç. isimli şahsa sattığı Jandarmanın Dedektifleri JASAT tarafından tespit edildi.

Yapılan operasyonla çalınan 2 adet motosiklet ele geçirilerek Balıkesir ilinde bulunan araç ruhsat sahiplerine teslim edilirken olaya karışan 7 şüpheli ile ilgili adli tahkikatın sürdüğü bilgisi verildi.

Öte yandan Ezine İlçesi Kızıltepe Köyünde 27.02.2021 günü saat:22.30 sıralarında A. S. isimli şahsa ait Tornado marka 17 A.. ..3 plakalı motosikletin kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındığı bilgisine ulaşıldı.

28 Şubat 2021 tarihinde Jandarma dedektifleri JASAT Ezine ilçesinde yapılan kontrollerde araç sahibinden temin edilen motosiklete ait fotoğraf ile örtüşen, üzerinde 3 şahsın bulunduğu ve hareket halinde olan plakasız bir motosiklet tespit etti. Fiziki takip neticesinde motosiklet durdurularak şasi ve motor numarası sorgusu yapıldı ve motosikletin 27.02.2021 tarihinde çalınan A.S. isimli şahsa ait 17 A.. ..3 plakalı motosiklet olduğu tespit edildi.

Motosiklet üzerinde bulunan şüpheliler E.T., A.Ç. ve M.Y. suçüstü yakalanarak gözaltına alındı. Ezine Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile motosiklet ruhsat sahibi A. S.’ a teslim edilirken olayla ilgili 3 şüpheli hakkında adli tahkikatın devam ettiği bildirildi.

Haber Merkezi

 


Bu haber 07/03/2021, Pazar günü yayınlandı, 207 defa görüntülendi
*