SOL Parti sahaya indi

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Yeni Anayasa Taslağı ile ilgili toptan reddedelim bildirisi yayınlayan SOL Parti Çanakkale’deki mevcut sol partiler, kitle örgütleri, emek örgütleriyle görüşme düzenledi. Geçtiğimiz gün saat 11’de SOL Parti İl Başkanı Muzaffer Koç ve Merkez İlçe Başkanı Cem Taşdemir CHP il Başkanı Metin Ümit Ural ve Yönetim Kurulu Üyelerine ziyarette bulundu.

Ziyaret ile ilgili olarak SOL Parti Merkez İlçe Başkanı Cem Taşdemir “Yeni bir anayasa taslağı önerisi ile ilgili SOL Parti’nin hazırladığı toptan reddedelim bildirisiyle biz Çanakkale SOL Parti olarak Çanakkale içindeki mevcut sol partiler, kitle örgütleri, emek örgütleriyle randevu sistemiyle görüşmeler yapıyoruz. Hem gündelik politika üzerinden hem de AKP’nin bu tür yeni toplumsal aldatmacalarının foyasını açığa çıkarmak için görüşmeler talep ettik. Bugün de CHP’ye ziyarette bulunduk. Bunun üzerinden ve önümüzdeki süreç adına nereye gidiyoruz, ne yapıyoruz diye CHP Heyeti ile oturup konuşmak için geldik.” ifadelerini kullandı.

CHP il Başkanı Metin Ümit Ural ise ziyaretle ilgili olarak; “Yaşadığımız günlerde ülkenin nereden nereye evrildiğinin hepimiz farkındayız. Her gün yeni bir gündem, her gün bir şeyler yaratmak gündemde kalmak için yapılan hareketler var. Şimdi de karşımızda bir anayasa tuzağı var. Karşımıza gelen bu anayasa tuzağına, hep birlikte özelliklede demokrasi güçleri olarak karşı gelmek durumundayız. Değerli Sol Parti yöneticisi arkadaşlarımız, değerli başkanlarımız bu konuyu değerlendirmek üzere geldiler. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Demokrasi güçlerinin mücadelesi kazanacaktır. Bundan biz eminiz. Bu mücadeleyi de hep birlikte sonuna kadar verme kararlılığındayız.” dedi.

Öte yandan CHP’nin ardından SOL Parti heyeti ziyaretlerine Emek Partisi (EMEP), Çanakkale Barosu, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Türkiye Komünist Partisi (TKP) ile devam etti.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 05/03/2021, Cuma günü yayınlandı, 271 defa görüntülendi
*