Çanakkale’yi ilgilendiren 4 kanun yasalaştı

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Milletvekili ve TBMM Bayındır, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu üye ve sözcüsü Jülide İskenderoğlu; “Çanakkale’mizi de çok yakından ilgilendiren 4 kanun teklifimiz Komisyonumuzda görüşülerek yasalaştı.” dedi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Sayın Tahir AKYÜREK Başkanlığında komisyon üyeleri; 4. Yasama döneminde yürütecekleri çalışmalar, faaliyetler ve Bazı Kanunlardaki Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ni görüşmek üzerine bir araya gelerek TBMM’de yeni dönemin ilk toplantısını gerçekleştirdiler.

Çanakkale Milletvekili ve TBMM Bayındır, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu üye ve sözcüsü Jülide İskenderoğlu, Komisyonun toplam 7 farklı kanunda değişikliği öngören 12 maddelik kanun teklifi ile çalışmaya başladığını kaydetti.

“Komisyonumuzla 12 maddeden oluşan torba kanun teklifini görüşmek üzere mecliste dönemin ilk toplantısını gerçekleştirdik. 7 farklı kanunda değişiklik öngören kanun teklifi ülkemizin birçok bölgesinde vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak nitelikte özellikler içeriyor.

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı sınırları içerisinde turist rehberlerinin yanı sıra alan kılavuzlarının da faaliyet gösterebilmesi imkânı getiren kanun teklifimizle alan kılavuzlarımıza da müjde niteliğinde olacak. 12 Madden oluşan Kanun Teklifimiz komisyonda görüşmeleri tamamlandı ve geçti. TBMM Genel kurulunda oylanacak ve kanunlaşacak inşallah.

Çanakkale’mizi de çok yakından ilgilendiren 4 kanun teklifimiz Komisyonumuzda görüşülerek yasalaştı. Coğrafi Bilgi Sistemleri ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması kanun teklifi, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Hakkında Kanun Teklifi, Tapu Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ve Turizmi Teşvik Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tekliflerimiz. Hayırlı uğurlu olsun.

Kanun tekliflerimizde, meclis çalışmalarında Çanakkale’miz var. Çıkacak kanun tekliflerinde Çanakkale Ruhu var. Bu kanun teklifimizde olduğu gibi Gerek, Üyesi ve sözcüsü olduğum Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyon çalışmalarımızda gerekse diğer komisyon ve genel kurul çalışmalarında Grup Başkanvekilimiz ve Çanakkale Milletvekilimiz Bülent Turan ile birlikte memleketimiz için var gücümüzle çalışıyoruz. Ulaştırmada, altyapıda kültür turizmde, eğitimde sağlıkta her alanda projelerde ve kanun tekliflerinde, Türkiye’miz için ne yapılıyorsa ne yapılacaksa Çanakkale’miz için de öncelikle o yapılıyor.” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 04/03/2021, Perşembe günü yayınlandı, 279 defa görüntülendi
*