CHP’de istifalar devam ediyor

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Cumhuriyet Halk Partisi’nde, istifalar devam ediyor. Milletvekilleri birbiri ardına istifa ederken, son istifasını açıklayan isim ise Denizli Milletvekili Teoman Sancar oldu. Geçtiğimiz günlerde partiden istifa etmeyeceğini açıklayan 17 milletvekilinin arasında olan Sancar’ın istifası şaşkınlık yarattı. Öte yandan 17 milletvekilinin isminin yer aldığı listede CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’ın da adı görüldü. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’e rağmen Ceylan’ın isminin listede olması ve adının istifa söylemleri ile geçmesi, Çanakkale’de kafaları karıştırdı. 

Yeniçağ’ın haberine göre; Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ettiğini açıklayan Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın geçtiğimiz günlerde partiden istifa etmeyeceğini açıklayan 17 milletvekili arasında olduğu öğrenildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Teoman Sancar, bugün yaptığı açıklama ile partisinden istifa ettiğini duyurdu. Sancar’ın istifası siyaset gündeminde tartışılmaya devam ederken, Denizli milletvekili Sancar ile ilgili yeni bir detay ortaya çıktı.

İSTİFA ETMEYECEĞİNİ AÇIKLAMIŞTI

CHP’den istifa eden Sancar’ın geçtiğimiz günlerde ‘partiden istifa ederek Muharrem İnce’nin partisine geçecek’ denilen 17 milletvekili arasında yer aldığı iddia edilmişti. Ancak 17 milletvekili daha sonra yaptığı açıklama ile bu iddianın asılsız olduğunu belirtmişti. O milletvekilleri arasında yer alan Sancar, bugün partisinden istifa ettiğini duyurdu.

“Memleket Hareketi”ne geçeceği iddia edilerek haberde adı geçen 17 CHP’li milletvekili, ortak bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

– Cumhuriyet Halk Partisi’ne yönelik yoğun bir saldırı ve itibar suikastleri başlatılmıştır. Bugün bir gazetede bizlerle ilgili yapılan mesnetsiz, uydurma haber de bunun bir parçasıdır.

– CHP’yi itibarsızlaştırma hevesinde olanların heveslerinin kursağında kalacağı açıktır. CHP’nin onurlu bir üyesi olarak görev almak, aziz milletimize bu yolla hizmet etmek bizim için her şeyden önce şereflerin en yücesidir.

– CHP’nin ve Millet İttifakı’nın iktidarı için CHP’deki mücadelemizi her zamankinden daha çok azim ve daha güçlü bir şekilde sürdürmekte kararlıyız. Bahse konu sözde gazetenin iftiralarla dolu mesnetsiz haberini kınıyor, tekzip ediyor, derhal öyle bir haberin aslının olmadığını yarınki sayısında açıklamasını bize oy veren milyonlarca seçmen adına talep ediyoruz.

– CHP ile milletimiz arasındaki her geçen gün büyüyerek daha da güçlenen gönül bağını ve güven ilişkisini bu tür haberlerle zedelemek mümkün olmayacaktır.

Söz konusu haberde adı geçen ve iddiaları yalanlayan ortak açıklamaya imza atan 17 milletvekilinin isimleri şöyle:

Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal.
Antalya Milletvekili Aydın Özer.
Antalya Milletvekili Rafet Zeybek.
Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül.
Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin.
Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün.
Burdur Milletvekili Mehmet Göker.
Bursa Milletvekili Yüksel Özkan.
Bursa Milletvekili Erkan Aydın.
Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan.
Denizli Milletvekili Teoman Sancar.
Giresun Milletvekili Necati Tığlı.
İstanbul Milletvekili Zeynel Emre.
İzmir Milletvekili Mahir Polat.
Kayseri Milletvekili Çetin Arık.
Muğla Milletvekili Süleyman Girgin.
Uşak Milletvekili Özkan Yalım.

Kaynak Yeniçağ: Teoman Sancar ile ilgili yeni detay ortaya çıktı

Haber kaynağı: https://www.yenicaggazetesi.com.tr/teoman-sancar-ile-ilgili-yeni-detay-ortaya-cikti–430751h.htm


Bu haber 28/02/2021, Pazar günü yayınlandı, 434 defa görüntülendi
*