Dolandırıcılık zanlısı İstanbul’da yakalandı

1 hafta önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz Cuma günü Cevatpaşa Mahallesi’nde ikamet eden M.U. kendisini Polis olarak tanıtan kişilerce dolandırıldı. Olayın faillerinden olduğu tespit edilen Y. F.(1982 Suriye Uyruklu) şüpheli şahıs Çanakkale Emniyet Müdürlüğü ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan ortak operasyonla geçtiğimiz Pazar günü İstanbul’un Esenyurt İlçesi’nde yakalanarak Çanakkale’ye getirildi.

Geçtiğimiz Cuma günü Cevatpaşa Mahallesi’nde ikamet eden M.U. kendisini Polis olarak tanıtan kişilerce dolandırıldığı ihbarında bulundu. İhbar üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, şüphelilerin, M.U.’yu olaydan üç gün önce aramaya başlayarak yönlendirmede bulunduklarını ve M.U.’dan 34.305 Euro nakit para ile 35.800 TL değerinde ziynet eşyası alarak dolandırdıklarını tespit etti.

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince elde edilen tüm deliller titizlikle değerlendirilerek şüpheli olabilecek muhtemel tüm araç ve şahıs incelemeleri gerçekleştirildi. Olayın faillerinden olduğu tespit edilen Y. F.(1982 Suriye Uyruklu) şüpheli şahıs Çanakkale Emniyet Müdürlüğü ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan ortak operasyonla geçtiğimiz Pazar günü İstanbul’un Esenyurt İlçesi’nde yakalanarak Çanakkale’ye getirildi. Olay ile ilgili geniş yönlü tahkikatın ise devam ettiği bildirildi.

Haber Merkezi

 


Bu haber 23/02/2021, Salı günü yayınlandı, 175 defa görüntülendi
*