Yüz yüze eğitim 1 Mart’ta başlıyor

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ilkokul, ortaokul ve liselerin ne zaman açılacağını açıkladı. Açıklama ile yüz yüze eğitim planlaması da netlik kazandı.

Daha önce yapılan açıklamalarda köy okullarının 15 Şubat’ta yüz yüze eğitime başlayacağı bildirilirken, 8. ve 12. Sınıflar için ise 1 Mart tarihi işaret edilmişti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un illere gönderdiği yazıda “1 Mart 2021 tarihinden itibaren de mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, güzel sanatlar liseleri ve spor liseleri derslerine ait uygulama kazanımlarının yüz yüze eğitimlerine tüm sınıf seviyelerinde başlanacaktır.” bilgisi paylaşıldı.

Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ile Çok Programlı Anadolu Liseleri alan/dal derslerinin yüz yüze eğitimlerinde “meslek.eba.gov.tr” internet adresinde yayınlanan “2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı İkinci Dönem Çerçeve Öğretim Programı” kullanılacak.

Öte yandan çerçeve öğretim programlarında yer alan derslerin uygulama kazanımları yüz yüze, teorik olan kazanımları ise uzaktan eğitim yoluyla yapılacak şekilde Zümre Öğretmenler Kurulunca planlanacak.

Haber Merkezi


Bu haber 22/02/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 265 defa görüntülendi
*