Tüm Emekli Sen 4 yaşında

2 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Tüm Emekli Sen Çanakkale Şubesi Yönetim Kurulu tarafından, Tüm Emekli Sen’in kuruluşunun 4’üncü yıl dönümü dolayısı ile yazılı basın açıklamasında bulunuldu. Yapılan yazılı basın açıklamasında, “26 yıl önce başlayan emeklilerin sendikal örgütlenme mücadelesi bu gün Tüm Emekli Sen olarak devam ediyor” ifadesi yer aldı.

Açıklamada; “Tüm Emekli Sen 4 yaşında… 26 yıl önce başlayan emeklilerin sendikal örgütlenme mücadelesi bu gün Tüm Emekli Sen olarak devam ediyor. Yıllardır yok sayılan, fazlalık görülen, yük olarak değerlendirilen emeklilerin insanca yaşama talebiyle başlattığı sendikal örgütlenme mücadelesi 1995’de başladı. Her hak temelli örgütlenme gibi emeklilerin sendikalaşmasının ve mücadelesinin önüne pek çok engeller çıkarıldı. Her engel emeklilerin mücadelesi ile aşıldı ve bugünlere gelindi.

Kurulduğu günden bu yana Tüm Emekli Sen ve üyelerimiz, sadece emeğin, sendikal hakların değil, aynı zamanda eşitsizliklere karşı adaletin, baskılara ve diktatörlüğe karşı demokrasinin, cinsiyet ayrımcılığına karşı eşitliğin, savaşa ve şiddete karşı barışın savunucusu olmuştur. Emek mücadelesi sürdüren, demokrasi, barış ve özgürlük isteyenlerin önündeki engellerin hiç olmadığı kadar arttığı bugünlerde sendikamızın kuruluş günü olan 20 Şubat bizim için sadece bir kutlama günü değil aynı zamanda mücadeleyi yükseltme, örgütümüzü, sendikamızı güçlendirme ve büyütme günüdür. Bu duygu ve bilinçle sendikamızın 4. Yaşı kutlu olsun. Gelecek bizim ellerimizdedir. Yaşasın emeklilerin sendikal hak mücadelesi” denildi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 22/02/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 135 defa görüntülendi
*