Dava hapis ile sonuçlandı

2 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ak Parti Kepez Belde Başkanı Cihat Gılafçı, Kepez’de Ak Parti üye kayıt standına saldırıldığı gerekçesi ile ilgili görülen davanın sonuçlandığını duyurdu. Duyuruda, saldırganın siyasi parti malına zarar vermekten 10 ay hapis cezasına çarptırıldığı bilgisi verildi.

Ak Parti Kepez Belde Başkanı Cihat Gılafçı imzasıyla yayınlanan basın metni şu şekilde; “Üye kayıt standımıza cHP’li Kepez Belediyesinin bir çalışanı tarafından gerçekleştirilen saldırının görüldüğü dava saldırganın siyasi parti malına zarar vermekten 10 ay hapis cezasına çarptırılmasıyla sonuçlanmıştır.

AK Parti Kepez Belde teşkilatı olarak partimize karşı yapılan her türlü saldırının sonuna kadar takipçisi olacağız. Yasalarla belertilen çerçeveler içerisinde yapılan siyasi parti faaliyetlerinin engellenmeye çalışılması demokrasimize vurulacak bir darbedir. Hangi partiye karşı yapılırsa yapılsın bu tür münferit olayları şiddetle kınıyor diğer siyasi partileri de bu tür olayların tekrar yaşanmaması için aynı hassasiyete sahip olması gerektiğini düşünüyorum. Demokrasi mücadelemiz her zaman aynı kararlılıkla devam edecektir.”

Haber Merkezi


Bu haber 22/02/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 138 defa görüntülendi
*