Bizden size, bir nebze şifa

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesi şifa olsun diye sağlık çalışanlarına tarhana dağıtacak. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan sağlık çalışanlarına ithafen yaptığı açıklamaya “Yüreğimize dokunan kıymetlilerimiz” diye başladı.

Başkan Gökhan’ın açıklaması şu şekilde; “Bizler anneannemizin yoğurup kurumaya bıraktığı tarhanaya değmemeye tembihlenerek büyüdük. Kuruması sabırla beklendikten sonra ince ince elekten geçirilişini izleyerek büyüdük. Her tanesinin bereketi komşulara da yayılsın diye paylaşmayı öğrenerek büyüdük.

Kimi zaman memleket hasretinde evimizin kokusunu hatırlattı, kimi zaman çocukluğumuzun bir anısını ama en çok da hasta yatağımızda içimizi ısıtan deva oldu.

Öyle bir dönemdeyiz ki belki evimizden ayrıyız, belki anne şefkatinden, tüm alışkanlıklarımızdan… Ama biliyoruz ki emin ellerdeyiz. Bir tas tarhananın dağıttığı şifayı bilerek her tanesini özenle hazırlayan ellerin üzerinde bugün sizin şifa dağıtan elleriniz var.

Kıymetli sağlık çalışanlarımız;

Değerine paha biçilemez emeğinize annemizin tarhanasıyla teşekkür ederek belki bir nebze de şifa bizden size gelsin istedik.

Varlığınızın bizler için önemini anlatmaya kelimeler yetmez, fedakârlığınızın bedeli ödenmez.

İçinizi ısıtacak her yudumda minnetimizi hatırlatmasını dileyerek, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Haber Merkezi

 


Bu haber 22/02/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 292 defa görüntülendi
*