Kadın istihdamı ele alındı

1 hafta önce Güncel Kadın
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Yürütme Kurulu, 2021 yılının 2. toplantısı için Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Vekili Mehmet Uğur Yavuz başkanlığında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde (ÇOMÜ) bir araya geldi. Toplantıda kadın istihdamının güçlendirilmesi adına açılan mesleki eğitim kursları hakkında değerlendirmede bulunuldu.

Toplantıya Kurul üyeleri ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal ile birlikte Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğünde görevli İş ve Meslek Danışmanı Şeyda Topuz katılım gösterdi.

2021 yılı istihdam ve mesleki eğitim faaliyetlerinin gözden geçirilmesinin ardından kurul üyeleri gündem maddelerini görüştüler. Üyeler kadın istihdamının güçslendirilmesi adına açılan mesleki eğitim kursları hakkında değerlendirmede bulundular. Bununla birlikte üniversite öğrencilerinin stajlarının İŞKUR’un İşbaşı Eğitim Programı kapsamında yapılmasının teşvik edilmesi, mevsimlik tarım işçileri ile ilgili yapılacak işbirlikleri ve Kariyer Günü etkinliği ele alındı

Haber Merkezi


Bu haber 19/02/2021, Cuma günü yayınlandı, 217 defa görüntülendi
*