İstemezüük!

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Yapılan, ya da yapılacak her işe, muhalefet etmeyi alışkanlık haline getirdiler. Vatandaş nezdinde, inanırlıklarını kaybettiklerini de görmüyorlar. Çünkü gözlerini, kin nefret bürümüş. Hala, Çine gitmeyip, Maltepe’de kalan! Trene, Öküzün baktığı gibi bakmaya devam ediyorlar. Aslında, boşuna yazıp çiziyoruz. Ne demişti, ana muhalefetin sözcüsü?”Bu hükümet ağzı ile kuş tutsa, takdir etmeyiz”.Şimdi de, Uzaya insan gönderme meselesinde, hemen kolları sıvadılar. Bu önemli konuyu Ti ye aldılar. Muhalefet partileri dalga geçiyorlar. ama Uzay Programı’ ile ilgili esprilerin yapılması bile, Türkiye’nin sahip olduğu uydular sayesindedir! Türkiye bugün kendi uydusunu üreten sayılı ülkelerden biridir. Türkiye’nin insansız hava araçları teknolojisinde geldiği nokta, ortada. Tüm dünya IHA ve SIHA’larla savaş alanlarında nasıl oyun değiştirici konuma geldiğimizi konuşuyor.

                  Bilim, diyordunuz!

Dünyadaki birçok bilimsel gelişmenin mimarı uzay teknolojisidir. Rahmetli Atatürk ne demişti?”İstikbal göklerdedir”.Teknoloji önce uzay için üretilir. Sonra günlük hayatta kullanılır. Uzay programları bilimde ve ekonomide, ülkeleri üst lige taşır. Uzay programlarının bir de ülkelere kazandırdığı bilim ve uzay vizyonu var. Muhalifler, üniversite olaylarında hep “Bilim, bilim” diyor, her TV programında bilimin öneminden bahsediyor ama elektrikli araç projesi ya da ‘uzay programı’ açıklanınca, dalga geçiyorlar, “Biz yapamayız” diyorlar! İstemezükçüler bir kere de “Biz de yaparız” deyin yahu! Hiç olmazsa hayal edin!Dalga geçmeye devam ediyorlar.Uzaya gidecek Türk İnsanının adı ne olmalı?Bunu bile makaraya alıyorlar.Nasıl gidecek?Biz başarır mıyız?Bakınız.Seçilecek insan iki yıl eğitim görecek.Ayrıca,diğer ülkelerden yardım alınacak.Allahtan korkun.Türk Devleti Uzaya insan gönderdi diye mutlu olun. Karadeniz’de Doğal Gaz bulunur dalga geçersiniz. Başka ülkenin vatandaşları,”Neden Uzaya gitmiyorsunuz?” diye, kendi hükümetlerini zorlarken, bizimkiler,” Neden gidiyorsunuz”2 diyor. Yapılan her işe ayak bağı oluyorsunuz. Yahu siz kimsiniz? Hangi millettensiniz? Siz, İstemezük demeye devam edin. Biz isteyeceğiz, vesselam.

                      Azıcıkk

Bir mecliste konuşulurken, Amerikalı : -Biz Mars`a gideceğiz, demiş.
Alman : -Biz yakıtsız giden otomobil üreteceğiz, demiş.
Fransız : -Atom bombasını etkisiz hale getirecek projelerimiz var, demiş. Bizim Temel de onlardan geri kalmamak için : -Biz de güneşe gideceğiz, demiş. -Güneşe gidemezsiniz, demişler. Güneş yakar.
Temel gülümsemiş : -O kadar da enayi değiliz, tabi,demiş. Akşam serinliğinde gideceğiz.Sağlıcakla kalınız.


Bu haber 15/02/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 255 defa görüntülendi
*