Mesele, Rektör mü?

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İstemezük. Biz seçeceğiz. Yahu sizin, kanunen böyle bir hakkınız, yetkiniz var mı? Yok, ama bizimkisi böyle olacak. Neden? Siz, Türkiye Cumhuriyetinin Üniversitesi değil misiniz? Bazıları da, saf, saf, buna Öğrenci hareketi diyor. Bakınız. Rektörün Öğrenciler tarafından atanması, hiçbir yerde yapılan bir uygulama değildir. Ben beğenmedim dersiniz. Yarın öteki Üniversite Öğrencileri de, ben de beğenmedim der. Sonu ne olur Kaos. Aralarına karışan, çapulcular. Devlet düşmanları bunları kışkırtıyorlar. Eğer, Cumhurbaşkanı, Ahmet Sezer olsaydı. Onun yaptığı atamalara da, bu gurup tepki gösteri miydi? Atatürk demekten ar duyan İl Başkanı, aralarına karışıp, destek verir miydi? Mesele Rektör değil. Erdoğan düşmanlığıdır. Gelin, Ahmet Necdet Sezer kimleri rektör olarak atamış, bir görelim. O kadar çok ki? Atadıklarının yüzde doksanı, CHP ye bulaşmış. Ya aday olmuş, ya da bir CHP linin akrabası. ODTÜ ne atanan zat, CHP grup toplantısında kürsüye çıkmış, Bir oy aldığı halde, sırf bu yüzden Rektör atanmış. Kimmiş? Deniz Baykal’ın eniştesiymiş. Kastamonu Üniversitesine atanan hanımefendi,CHP den aday olmuş.Sonra yapılan seçimde bir tek,evet bir tek oy almış.Necdet Sezer tarafından Rektörü olarak atanmış.Gazi Üniversitesinde,300 oy alan,ancak CHP ile irtibatı bulunan zat,kendisiden üç kat fazla alan aday dururken,Sezer tarafından Rektör olarak atanmış.Saymakla bitmiyor.Bizim Elazığ’da bir söz vardır.”Lahanaya gelince,.kıt,kıt öyle mi?Cumhurbaşkanlığı yapmaktan öte, Solcu kesimin kayığına su taşıyan,o çevrelerce, markette  sıraya girdi diye övgüler dizilen Sayın Cumhurbaşkanı,hep CHP ye yakın isimleri atamış.Ve bir tek Allahın kulu da çıkıp,bu nasıl atama,rektörümüzü biz seçeceğiz  dememiş. Oyunu görmeyenler, işin aslını, görmek, duymak istemeyenlerdir.

                       Gülmece

Adam, sinemada film seyrederken, tam yanındaki koltukta oturan iri boz ayıyı fark etmiş, “Meşgul ettiğim için özür dilerim” demiş şaşkınlık içerisinde. “Ama siz bir ayı değil misiniz?”Ayı ‘Evet ‘ anlamında başını sallamış,“Sinemada ne işiniz olduğunu öğrenebilir miyim?”

Ayı “Mmm” demiş gözünü perdeden ayırmadan, “Ben bunun kitabını çok sevmiştim de..”****Küçük solucan annesine ” Babam nerede anne?..” diye sormuş,” Şimdi gitti yavrum..” diye cevap vermiş annesi, ” Adamın biri geldi, onu aldı ve balığa götürdü..!”**** Sinirli komşu kapıyı çalıp “Köpeğiniz sabaha kadar tam penceremin altında durmadan havladı” demiş. “Ah bir tanem onu hiç merak etmeyin” demiş köpeğin sahibi, “Bütün gün uyuyup uykusunu alıyor.Sağlıcakla kalınız.

 


Bu haber 09/02/2021, Salı günü yayınlandı, 349 defa görüntülendi
*