Barbaros Sapığı davasında karar çıktı

2 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ocak ayında, Barbaros Mahallesi Atatürk Caddesi’nde, taciz olayı yaşanmıştı. Barbaros Sapığı olarak bilinen H.E, tacizde bulunduğu kişilerin şikayetleri üzerine yakalanmış ve tutuklanmıştı. Bugün görülen davada, H.E’ye 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Çanakkale Barosu Kadın Hakları Komisyonu avukatları sürecin takipçisi oldular. 

Ocak ayında, Barbaros Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde, taciz olayları yaşanmıştı. Cadde üzerinde H.E isimli şahsın, kadınları taciz ettiği ihbarı yapıldı. Polis yoğun bir mesai harcayarak, tacizci şahsı buldu ve şahıs tutuklanmıştı.

Barbaros Sapığı olarak bilinen H.E hakkında, mağdur olan kişilerin şikayeti üzerine açılan dosya kapsamında, Çanakkale 1.Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava dün görüldü. Duruşma neticesinde, H.E’ye 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Sanık hakkında, verilen ceza ile ilgili erteleme veya adli para cezasına çevrilme yapılmadı.

Çanakkale Barosu Kadın Hakları Komisyonu avukatları da, davaya katılma talebinde bulundular. Katılma talebi, birebir zarar görülmediği gerekçesi ile reddedildi. Öte yandan Kadın Hakları Komisyonu avukatları, duruşmayı gözlemci olarak takip ettiler.

Tunahan Ünsal


Bu haber 09/02/2021, Salı günü yayınlandı, 515 defa görüntülendi
*