Vatandaş Ada hatlarındaki seferlere tepki gösterdi

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz gün Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çanakkale’deydi. Bakan Karaismailoğlu, 1915 Çanakkale Boğazı’nda, 318 metreden bilgilendirmelerde bulundu. Bakan Karaismailoğlu’nun, sosyal medya paylaşımının altına yorum yazan vatandaş GESTAŞ sefer ücretlerine tepki gösterdi.

Vatandaş, sosyal medyada, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan sosyal medya paylaşımının altında, sesini duyurmaya çalıştı. Geçtiğimiz günlerde, Bakan Adil Karaismailoğlu, 1915 Çanakkale Boğaz Köprüsü üzerinde yapımı tamamlanan kedi yoluna çıkarak, 318 metreden bilgilendirmelerde bulunmuştu. Bakan Karaismailoğlu’nun paylaşımının altına, vatandaş sitemini ve şikayetini yazdı.

Vatandaş tarafından yapılan yorumda, “Sayın Bakanımız, bir de GESTAŞ’ın Bozcaada geçişlerinden, Gökçeada’ya göre 3 kat az olan mesafesine rağmen aldığı ücretlere bir baksanız. Bakanlığınızın kara ile ulaşımın olmadığı yerlerde deniz ulaşımı en düşük ücretlerden yapılır ilkesine uyulmuyor” dedi. Vatandaş GESTAŞ’ın ada hatlarına düzenlediği seferleri işaret ederek, pahalılığa dikkat çekti.

Tunahan Ünsal


Bu haber 07/02/2021, Pazar günü yayınlandı, 137 defa görüntülendi
*