Başkan Gökhan, “Önümüzdeki hafta faaliyete geçeceğiz”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Sosyal Konutlar ile ilgili

Son günlerde Ege Denizi’nde meydana gelen depremler, Çanakkale’de akıllara her zaman olduğu gibi Sosyal Konutları getirdi. Sosyal Konutlar ile ilgili Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Artık Bakanlık temsilcileri ile birlikte harekete geçeceğiz. Mevzuata uygun yapılması için elimizden geleni yapıyoruz. Önümüzdeki hafta bakanlık temsilcileri ile birlikte çalışmaya başlayacağız” dedi. Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel ise “Her ne yapılıyorsa hızlı yapılsın” dedi.Sosyal konutlar konusu ile ilgili, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, sosyal konutlar ile ilgili, “Araların açılması konusu vardı. Çalışmayı yaptık. Önümüzdeki hafta başkan yardımcıları, Çevre müdürlüğüne ziyarete gidecekler. Artık Bakanlık ile birlikte harekete geçmeliyiz. Biz maliyet olarak 1+1 leri sığdırılmak suretiyle 0 maliyete getirmeye çalıştık ama darlığı engelleyemedik. 1+1 lerin bazılarından feragat edeceğiz.

Biz artık hazırlığımızı yaptıktan sonra birlikte çalışma yaparak faaliyete geçeceğiz. Sanki bizim belediyenin yerleri oranın yeniden yapılmasına yetmeyecek gibi duruyor. Mevzuata uygun yapılması için elimizden geleni yapıyoruz. Önümüzdeki hafta bakanlık temsilcileri ile birlikte çalışmaya başlayacağız” açıklamasında bulundu.

Belediye Meclisi’nin AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel, sosyal konutlar konusu hakkında, “Şehrimizde kentsel dönüşüm konusunda deneyimli bir Çevre ve Şehircilik Müdürlüğümüz var. Biran önce artık bahar geliyor bir sonuç alalım. Her ne yapılıyorsa hızlı yapılsın. Bu konuda aynı fikirdeyiz” dedi.

Tunahan Ünsal

 


Bu haber 02/02/2021, Salı günü yayınlandı, 343 defa görüntülendi
*