Akılsız ha!

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Eski CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Habertürk’te ‘Açık ve Net’ programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, iktidardan gitmesi için, canını bile verebileceğini söylemiş..
Aynen şu açıklamayı yapmış.”Biz Tayyip Erdoğan yarın düşsün isteriz. Net! Ama nasıl? Demokratik yollarla, seçim konulsun, yarın iktidarı terk etsin isteriz. Bunun için de canımı veririm. Açık söylüyorum. Vallahi de billahi de al canımı derim. Bu kadar bilenmiş ve adanmışım.”Yine aynı zihniyette olan birisi de, “Ülke de batsın, umurumda değil artık. Yeter ki Erdoğan gitsin” demişti.
Jan pataklık nam adlı Âdemoğlu da,”Erdoğan seçimle gitmez. Erdoğan’ın gitmesi için, büyük bir doğal afet olması gerekir” demişti. Muhalif sanatçı İlyas Salman ise “Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyanın en büyük ödülünü dahi verse almam… Çünkü ödülü bu akılsız halkın
verdiği oylarla aldı zaten” diyerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yüzde 52 oyla iktidara getiren milli iradeyi küçümsedi. Akılsız halk, öyle mi? Evet akılsız. Çünkü yıllarca senin filmlerini para vererek izledi ve seni zengin etti. Bu nasıl bir Erdoğan öfkesidir anlamak mümkün değil? Biri “Doğal afet çıkmalı” diyor, diğeri “Ülke batsa da olur, yeter ki Erdoğan’dan kurtulalım”… Salman, Erdoğan’a oy veren halkı aşağılıyor. Atıcı da çıtayı yükseltmiş, Erdoğan’ın gitmesi için canını bile vereceğini söylüyor. Üst üste bu kadar seçim kaybetmek bazılarının psikolojisini bozdu ama halk her seferinde onu seçiyor. Bu başarıda muhalefetin kötü olmasının da payı var. “Nerede hata yapıyoruz?”, “Neden halka inemiyoruz?” diye sormuyorlar, özeleştiri yapmıyorlar. Sonra da, kabahati halkta buluyorlar. Atıcı gibilerinin ölmesine gerek yok. Önce halkın tercihine saygı duymayı, sonra da hakaret etmemeyi öğrenmeliler. Halkı, Koyun, akılsız olarak görenler, ne yazık ki, bu Necip milleti tanımamışlar. Sittin sene de tanımayacaklar ve hep muhalefette kalacaklar. Cumhur ittifakına oy veren, bizim gibi insanları, Koyun yerine koyanlar, gerçekleri görmezden geldikleri müddetçe, muhalefette kalmaya, hatta siyasi tarihten silinmeye mahkûmdurlar. Bu millet koyun ise, sizlere neden oy vermiyor öyleyse?

Gülmece

Annemin 93. yaş gününde ona sürpriz yaparak onun en sevdiği şarkı olan ,‘Eski Dostları, o pastasını keserken, ağabeyimle beraber bağırarak söyledik, Sonra ona sarılıp ,“Anne, bu şarkıyı seni çok sevdiğimiz için söyledik” dedik. “Mmmm..” dedi annem önüne bakarak. “Ben de sizleri çok sevdiğim için dinlemeye tahammül edebildim zaten!”**** İki anne birbirlerine, çocuklarını methediyorlarmış. “Benim oğlum bir melek” demiş birincisi, “Çok çalışkandır, sigara içmez, 2 yıldır bir kadına elini bile sürmedi.” Diğeri “Ay ay ay benim oğlum daha melek” demiş, “Bırak dokunmayı tam 4 senedir gözleri bir kadın görmedi. Bir damla alkol koymadı ağzına.” İlk anne, “Oooo, oğlunuzla gurur duyuyor olmalısınız” demiş. “Tabii ki” demiş diğeri gözleri ışıldayarak, “Önümüzdeki ay koğuştaki arkadaşlarıyla bir parti düzenleyeceğiz. 4 yıllık hücre hapsi bitiyor bir tanemin.”Sağlıcakla kalınız


Bu haber 02/02/2021, Salı günü yayınlandı, 399 defa görüntülendi
*