Her sene aynı manzara!

4 hafta önce Güncel Manşet Video
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Cuma günü gece saatlerinde başlayan kuvvetli yağış, bugün Kepez’de tahribata neden oldu. Kepez ile Dardanos’u birbirine bağlayan köprü, su taşkını dolayısıyla sular altında kaldı. 3 balıkçı teknesi battı. Köprü altındaki giderler tıkandığından, bölgeyi su bastı. Her sene Kepez’de yanı sorun yaşanırken, yetkililer bugüne kadar sorunun çözümü için bir adım atmadılar. Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, “2011 yılı için 1 buçuk Milyon TL ödenek ayrılmış. Çayın ıslah çalışmasının tamamlanması için 11 Milyon TL deneğe ihtiyaç var” dedi.

Kuvvetli yağış dolayısıyla, Kepez ile Dardanos’u birbirine bağlayan, limanın yan tarafından bulunan köprü, bugün öğle saatlerinde sular altında kaldı. Çayın giderlerinin tıkanması sonucunda, taşkın meydana gelirken, balıkçı tekneleri zarar gördü. Trafik aksadı. Her sene yağmurlarda aynı manzara ortaya çıkarken, bir türlü çay ıslah edilemedi. Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan konuyla ilgili açıklamada bulundu.

“Şiddetli yağan bir yağmur söz konusu”

Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, “Büyük bir yağış. Yukarılardan, çayla birlikte gelen sular, şu anda maalesef, bizim köprünün altındaki giderleri tıkadığı için sorun yaşanıyor. Arkadaşlar açmak için uğraşıyorlar. Şiddetli yağan bir yağmur söz konusu… Arkadaşlar açıyorlar ve hayat normale dönecek.

“Ödenek olmadığından bir çalışma yapılamadı”

Bir iki tane batan tekne var. Dere ıslah çalışmasında, 2018-2019 ve 2020 yıllarında, 3 yıldır Kepez deresi ile ilgili ödenek olmadığından, bir çalışma yapılmadı. Ben 1 ay önce Devlet Su İşleri Bölge Müdürü’nü ziyaret ettim. Kendisi de görevine yeni başlamıştı. Bu bölgede yaşanan adaletsizliği anlattım. Kendileri 2021 yılında mutlaka ödenek ayrılacak. Bu hafta yapmış olduğumuz görüşme neticesinde, 10 gün içerisinde ıslah çalışmasına başlanacak.

“Bu çalışmanın tamamlanması için 11 Milyon TL ödeneğe ihtiyaç var”

2021 yılı içinde 1 buçuk milyon TL bir ödenek ayrılmış. Bu çalışmanın tamamlanması için 11 milyon TL ödeneğe ihtiyaç var. 2021 yılı içerisinde dilerim ki bu ödenek tahsis edilir ve bu durumları bir daha yaşamayız. Balıkçı arkadaşlarımız her yağmurda bu sorunu yaşıyorlar” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal

 


Bu haber 31/01/2021, Pazar günü yayınlandı, 262 defa görüntülendi
*