“Yetkili ve etkili sendika Türk Eğitim-Sen”

1 ay önce Eğitim Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale ilçeleri arasında yapılan promosyon anlaşmalarında Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak en yüksek ücreti alan yetkili sendikanın Türk Eğitim-Sen olduğu ilçe Gelibolu oldu. Peşin 3480 TL ile ihaleyi Halk Bankası aldı.

Türk Eğitim-Sen Çanakkale Şube Başkanı Resul Demirbaş bugün bir basın açıklaması yaparak; “Yetkili ve etkili sendika Türk Eğitim Sen Gelibolu Temsilciliği olarak Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bugün yapmış olduğu promosyon ihalesi sonuçlanmıştır. Peşin 3480 TL ile ihaleyi Halk Bankası almıştır. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.” dedi.

“promosyon anlaşması şu an 3480 TL ile neticelenmiştir”

Resul Demirbaş’ın açıklamasının devamı şu şekilde;  “Çanakkale ilçeleri arasında yapılan promosyon anlaşmalarında Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak en yüksek ücreti alan Yetkili Sendikanın Türk Eğitim-Sen olduğu ilçe Gelibolu olmuştur. Türk Eğitim Sen’in yetkili olduğu ilçelerimizde yapılan promosyon rakamlarına bakılırsa aradaki bariz fark açıkça görülmektedir. Diğer illerde, malum bazı sendikalar rekor ücretlere 5 seneliğine anlaşıldı gibi şeyler söylemektedir. Ancak, bundan 3 sene önce 1850 TL ücretle yapılan promosyon anlaşması şu an 3480 TL ile neticelenmiştir. Şimdi onlara sormak gerekir; 5 yıllığına 5.620 TL için anlaşmak mı yoksa 3 sene için 3480 TL mi öğretmenin yararınadır? Basit matematik hesabı yapmaktan yoksun malum sendika, aylık 93,6 TL ye razı gelmiş, Türk Eğitim-Sen Gelibolu Temsilciliği ise aylık 96,6 TL’ye denk gelen promosyonu tek seferde ödenmesini kabul ettirmiştir. Eğitim camiasının bir kuruşu bile bizim için değerlidir. Yapılan yalan reklamlar ancak bu haberlere imza atan ve bunun üzerinden itibar bekleyen malum sendikanın yetkililerine hitap eder. Bizler, 3,5’luk oranlara tamah edenler gibi sararıp solmadık, 3,5’ la masadan nasıl kalkılacağını gösterdik! Türk Eğitim-Sen, her zaman öğretmenimizin, memurumuzun yanındadır. Sadece kendi üyesini değil, Eğitim Camiasının tek bir üyesini dahi ne masada, ne kapalı kapılar ardında satmaz! Türk Eğitim-Sen daima hak mücadelesinin tek adresi olmuştur Türk Eğitim-Sen li olmak ayrıcalıktır.

Bu süreçte etkin çalışarak eğitim çalışanlarının haklarını son kuruşuna kadar savunan, mücadele eden başta Türk Eğitim Sen ilçe temsilcimiz Sayın Selim Dündar ve Yönetim kurulunu şahsım ve yönetimim adına tebrik ediyorum. Eğitim çalışanı kardeşlerim sizin için mücadele eden Türk Eğitim-Sen ile birlikte yol yürümenizi bekliyoruz. Sizi masada satan,3,5’luk zamlara mahkum eden, yetkili oldukları ilçelerde promosyon anlaşmalarına dahi katılmayanlara kırmızı kart göstermenin zamanı gelmedi mi?” dedi.

Haber Merkezi

 


Bu haber 28/01/2021, Perşembe günü yayınlandı, 493 defa görüntülendi
*