Çanakkale Kahramanları raflarda yerini aldı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Savaşı’nın ölümsüz 16 ismi, aile katılımlı boyama kitabında buluştu. Boyama kitabı kitapevlerindeki raflarda ve internette yerini aldı.

Çanakkale Savaşı’nın ölümsüz isimleri aile katılımlı boyama kitabında bir araya geldi. Gazeteci İlyas Çolak ve sanatçı Kutay Oza tarafından oluşturulan kitap, şimdi Troypark AVM ve  www.ayyildizkitap.com üzerinden satın alınabilecek.

“Çanakkale kahramanlarını tanıtmasını hayal ettik”

Çanakkale Savaşı’nın ölümsüz 16 ismi, aile katılımlı boyama kitabında buluştu. Yaklaşık bir yıllık bir emek sonucu ortaya çıkan kitabın,  neden aile katılımlı olduğunu açıklayan gazeteci İlyas Çolak; “Bu kitabı oluştururken yetişkinlerin çocuklarına Çanakkale’nin kahramanlarını detaylı bir şekilde tanıtmasını hayal ettik. Çok tanınan isimlerin yanı sıra isimleri fazla duyulmayan kahramanlarda kitabımızda bulunuyor. Çocuklarımız pandemi sürecinde çok sıkıldı. Bu boyama kitabıyla hem kahramanlarımızı tanıyacaklar hem de anne ve babaları çocuklarımıza tarihimizi öğretecek. Şu an 16 karakterimiz kitapta bulunuyor” dedi.

“Troypark AVM’de kitapevinde yerimizi aldık”

Ayyıldız Kitapevi tarafından basılan kitabın, internetten de satın alınabileceğini belirten Çolak, ” Şimdi Troypark AVM’de kitapevinde yerimizi aldık. Aynı zamanda www.ayyildizkitap.com üzerinden kitabımız satılıyor. Çanakkale bölgesine aynı gün içerisinde teslimat mevcut.  Bu kitabın oluşturulmasında Ayyıldız ailesine, Design & Art Reklam ve Fotoğraf’ın kurucusu Duygu Kafkas Arsoy’a, tarihçi Mustafa Onur Yurdaç’a ve çizimleri yapan arkadaşım Kutay Oza’ya teşekkürlerimi iletiyorum. İlerleyen günlerde bienal gibi yeni kitapevlerinde yer almayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi


Bu haber 28/01/2021, Perşembe günü yayınlandı, 218 defa görüntülendi
*