CHP Çan’da çatlak verdi

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çan’da geçtiğimiz günlerde, CHP’li belediye meclis üyeleri, Belediye Başkanı Bülent Öz’ü protesto etmişlerdi. CHP’li üyeler meclisi terk ederek, ortaya tepkilerini koymuşlardı. O gerginliğin faturası CHP Çan İlçe Başkanına kesildi. Çan’ın seçilen iki ilçe başkanı da görevden alınmış oldu.

Çan’da geçtiğimiz günlerde belediye meclis toplantısında tansiyon yükselmiş ve belediye meclis üyeleri, belediye başkanı Bülent Öz’ü protesto etmişlerdi. O günden sonra Çan’da bir türlü sular durulmadı. Çan İlçe Başkanlığı ile Belediye Başkanı Bülent Öz’ün arasının açıldığı, teşkilatta problemler yaşandığı belirtildi.

Gelinen son noktada, olayın genel merkeze taşınması nihayetinde, CHP’nin seçilen İlçe Başkanı Harun Arslan görevden alındı. Geçtiğimiz dönemlerde yine seçimle ilçe başkanlığı görevini üstlenen Ümran Aydın’da görevden alınmıştı. Çan’da ilçe başkanlarının görevden alınması devam ediyor.

Geçmiş dönem ilçe başkanlığı görevini yürüten Ümran Aydın konuya sosyal medyadan tepki gösterdi. Aydın, “Mevcut belediye Başkanı’nın desteklediği adaya rağmen Çan’ da ki CHP üyelerinin yüzde 65 oyunu alarak Çan İlçe Başkanlığı’na seçilen başkanımız Harun Arslan,  CHP Genel Merkezi tarafından görevden alınmıştır. CHP Çan örgütü dimdik ayaktadır, görevinin başındadır. Seçimle bükemedikleri bileğimizi, kağıt üstünde almaya çalışanlar, partimize en büyük zararı vermektedir” ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada, yaşanan hadiseye partililer dahi isyan ederken, “Ümran Aydın ilçe başkanı seçildi, görevden alındı. Harun Arslan ilçe başkanı seçildi, görevden alındı Bir daha seçim yapmaya gerek yok” paylaşımları yapıldı.

Tunahan Ünsal

 

 


Bu haber 26/01/2021, Salı günü yayınlandı, 941 defa görüntülendi
*