Başkan Karaca; “Ortada esnaf diye bir şey kalmayacak!”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Koronavirüs sürecinde, esnaf en ağır darbeyi alan kesimin başında geliyor. Uzun bir süredir dükkanları kapalı olan esnaflar kan ağlamaya, can çekişmeye devam ediyorlar. DEVA Partisi İl Başkanı Berkan Karaca, bir çok yere HES kodu ile girilirken, dükkanlara da HES kodu ile girilebilir düşüncesini ortaya attı. Başkan Karaca, “Yoksa ortada esnaf diye bir şey kalmayacak” dedi.

AVM, kamu kurumları gibi alanlarda HES kodu uygulaması ve maske kullanımı ile giriş sağlanabiliyor. Öte yandan birçok mekan ise kapalı bulunuyor. DEVA Partisi İl Başkanı Berkan Karaca, birçok dükkana HES kodu ile girilebilir fikrini dile getirdi.

DEVA Partisi İl Başkanı Berkan Karaca, konuyla ilgili, sosyal medya hesabından, “Kapanan işletmelerde HES kodu uygulaması başlatılsın. Esnaf ve küçük işletmeler perişan. AVM, otel, devlet daireleri, toplu ulaşım araçları v.b. yerlere HES kodu ile giriş mümkünken, lokanta, restoran, kafe, kantin, kahvehane, kıraathane, internet kafe ve diğer işletmelerin bu imkandan faydalanamaması en kısa tabirle adaletsizliktir.

Bir an önce sosyal mesafe, hijyen kuralları ile ilgili önlemler alınarak esnafımızın iş yerlerine HES kodu ile giriş sağlansın. Yoksa ortada esnaf diye bir şey kalmayacak!” paylaşımında bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 24/01/2021, Pazar günü yayınlandı, 195 defa görüntülendi
*