“Pandemiyi aşmanın bilimsel ve mantıklı yolu”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Eczacılar Odası Başkanı N. Jale Karaata; “Sinovac aşısı ölü virüsten yapılan bir aşı, mutlaka aşı yaptırılmalı, hiç bir yan etkisi yok, pandemiyi aşmanın bilimsel ve mantıklı yolu bu.” dedi.

Başta Aile Sağlık Merkezleri olmak üzere tüm hastanelerde uygulanan Sinovac aşısının eczanelerde satılmadığını vurgulayan Eczacılar Odası Başkanı Jale Karaata, aşının Türkiye’ye ilk girişinde, öncelikli gruplar arasında yer almayan eczane teknikerleri, stajyer eczacılar gibi eczane çalışanları için sistemde güncelle yapıldığını bildirdi. Güncelleme ile birlikte gebe, emziren ve Covid-19 geçirenler hariç bütün eczane çalışanlarının e-Nabız sisteminden randevusunu alarak, sırası geldiğinde aşısını yaptırabileceğini söyledi.

Öte yandan Karaata, henüz Türkiye’ye geliş tarihi ile ilgili net bilgi bulunmayan Biontech firmasının ürettiği Covid-19 aşısı ile ilgili olarak; “Sadece Çanakkale’deki eczanelerin değil, Türkiye’deki eczanelerin çoğunun, Biontech firması tarafından üretilen aşıyı saklayacak kapasitesinin olmadığını ekledi.

Ölü virüsten üretilen Sinovac aşısının güvenilir olduğunu bildiren Eczacılar Odası Başkanı Jale Karaata Çanakkalelilere mutlaka aşı yaptırmaları konusunda çağrıda bulunarak “Hiç bir yan etkisi yok, pandemiyi aşmanın bilimsel ve mantıklı yolu bu.” dedi.

Ş. Ezgi Tuncel

 

 


Bu haber 21/01/2021, Perşembe günü yayınlandı, 187 defa görüntülendi
*