Parti kurmak!

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Önüne gelen, parti kuruyor. Yıllar önce de, böyle bir durum yaşanmıştı. Hatta davulcu damat bile, “Davul partisi “kurmuştu. Günümüzde, pıtırak gibi partiler, art arda sıralanıyor. Kimi, Deva olacağım, kimi Geleceğiniz garantide diyerek.Kimi,Memleket meselesi.Bir diğeri,,Değişim hareketi adı altında, meydana çıkıyorlar.Bir tane Adem oğlu vardı. Allah verdikçe veriyor demişti. Hani şu Kozmik odacı. Şimdi de bizler, kurulan partileri görünce,”Allah verdikçe veriyor” diyoruz. Şimdi, merak edilen bir konu var. Acaba, ana Muhalefet partisi, yeni kurulan bu partilere, ariyeten Milletvekili verecek mi? Hatırlayınız. İP partisi kurulduğunda, seçime katılabilmesi için, Ana muhalefet partisi 15 milletvekilini, emaneten vermişti.Sayın vekillerin suratını gördünüz.Hiç biri memnun değildi.Ne yaparsınız?Emir Demiri keser.O günlerde, emaneten verilen Milletvekilleri konusu, hala tazeliğini devam ettiriyor.Daha önce Bolu da, en son Çanakkale’de bu transfer gündeme gelmişti.”İP varlığını CHP ye borçludur “,diye.Peki yalan mı?Değil tabi ki.Niye vefasızlık gösteriyorsunuz ki?.HDP liler de,aynı şeyi söylemişlerdi. Ancak, İP çiler sus pus olmuştu. Muharrem ince, Emaneten milletvekilini kabul eder mi? Bilemiyoruz. Amma ve lakin kabul ederse de, ileride başına kalkılacağını da göz ardı etmemeli. Ana muhalefet partisini kutluyoruz. Türk Siyasi hayatında bir ilke imza attılar. Devamı temennisiyle.

Gel de, gülme

İlerleyen yaşlarda kadınlar ve erkekler depresyona girerler.

Kadınlarda depresyon şöyle ilerler: Bunalım… Bunaldım… Bunualım… Bunu alayım… Bunu da alayım… Bunu al bunu… Al bunu da… Bunu da bunu da… Erkeklerde depresyon şöyle ilerler:

Bunalım… Bunaldım… Bunalımdan çıkmalıyım… Bununla çıkayım… Bununla da çıkayım… Onunla da çıkayım… Hepsiyle çıkayım…**** Otomobilimin yıkanma sırasını beklerken, bir araba bulunduğumuz avlunun duvarını yıkarak içeri girdi. Aksı kırılıp, toz duman arasında yeri kazıyarak durdu. Hayli yaşlı sürücüsünü ,zar zor dışarı çıkartıp sandalyenin birine oturttuk.Adamı yakından görünce, “Aman Tanrım, araba kullanmak için çok yaşlısınız.. Ehliyetiniz var mı?” dedim.
“Benim artık ehliyet bulundurma zorunluluğum yokmuş” dedi nefes nefese ve devam etti, “Bu gün doktor beni muayene ettikten sonra, ehliyetim olup olmadığını sordu. Ben de ‘Var’ deyip gösterince, onu alıp makasla parça, parça kesip çöpe attı, ‘Amca artık buna ihtiyacın yok ‘ dedi. Teşekkür ettim, ve arabama atlayıp buraya geldim işte.”Sağlıcakla kalınız.


Bu haber 19/01/2021, Salı günü yayınlandı, 400 defa görüntülendi
*