Periyodik muayeneye müracaat süresi uzadı

2 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

2016 ve daha önceki yıllarda piyasaya arz edilmiş ısı sayaçlarının tamamı için 2021 yılının Ocak ayının başından Şubat ayının sonuna kadar periyodik muayeneye müracaat edebilme ve belirtilen dönemde başvuru yapanlar için yıl sonuna kadar muayenelerini yaptırabilme imkanı sağlandı.

T.C. Çanakkale Valiliği Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruya göre; periyodik muayeneye müracaat edebilme ve belirtilen dönemde başvuru yapanlar için yıl sonuna kadar muayenelerini yaptırabilme imkanı sağlandı. Yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi; “Bilindiği üzere; ısı sayaçlarının muayenelerine ilişkin işlemler 06/07/2018 tarihli ve 30470 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Isı Sayaçları Muayene Yönetmeliği hükümlerince Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülmektedir. Söz konusu yönetmelik hükümlerine göre, ısı sayaçları 5 yılda bir periyodik muayeneye tabi olup, bu muayeneler Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan yetki almış servisler tarafından yapılmaktadır.

30/12/2020 tarihli ve 31350 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Isı Sayaçları Muayene Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile bahse konu Yönetmeliğin bazı maddelerinde değişiklik yapılmıştır. Yapılan bu değişiklikle, 2016 ve daha önceki yıllarda piyasaya arz edilmiş ısı sayaçlarının tamamı için 2021 yılının Ocak ayının başından Şubat ayının sonuna kadar periyodik muayeneye müracaat edebilme ve belirtilen dönemde başvuru yapanlar için yıl sonuna kadar muayenelerini yaptırabilme imkanı sağlanmıştır.”

Haber Merkezi

 


Bu haber 16/01/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 142 defa görüntülendi
*