Belediyeden evde kuaför hizmeti

1 hafta önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla uzun yıllardır Evde Hizmet ve Bakım Projesini yürüten Çanakkale Belediyesi, bu projesine kuaför hizmetlerini de ekliyor.

İhtiyaçlarını karşılayamayan, bakıma muhtaç 65 yaş üstü kentliler ile engelli bireylerin yaşamlarına kolaylık sağlamak, ihtiyaçlarını karşılanmasında yardımcı olmak ve destek sunmak amacıyla uzun yıllardır yürütülen ve büyük beğeni toplayan ‘Evde Hizmet ve Bakım Projesi’, artık kuaför hizmetlerini de kapsayacak.

Pandemi süreci kapsamında bakıma muhtaç 65 yaş üstü ve engelli bireylerin kişisel bakımları erkeklerde saç tıraşı olarak sürdürülürken, yeni başlayacak kuaförlük hizmeti kapsamında da kadınlar için de saç kesimi ve tırnak bakımı hizmetleri sunulacak. Pandemi sürecinin ardından hizmetlerin kapsamının genişletilmesi hedefleniyor.

“Evde Hizmet ve Bakım Projesi”nden ihtiyaç sahibi 65 yaş üzeri kentliler ve hayatını başkasının yardımı olmadan devam ettiremeyecek engelli hemşeriler yararlanabilecekken Berber ve Kuaför Hizmetinin günleri talebe göre belirlenecek olup, kentlilerimiz ayda 1 sefer faydalanabilecekler.

Öte yandan hizmetten yararlanmak isteyen kentlilerin, ayrıntılı bilgi için Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nü arayarak değerlendirme için kayıt oluşturmaları gerekmekte.

Haber Merkezi


Bu haber 13/01/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 126 defa görüntülendi
*