“Köprümüzün silüeti ortaya çıktı”

4 gün önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Jülide İskenderoğlu, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. AK Parti Çanakkale Milletvekili İskenderoğlu, köprü ile ilgili yapmış olduğu açıklamalarda, köprünün siluetinin ortaya çıktığını ve Çanakkale’nin cazibe merkezi haline geleceğini ifade etti.

1915 Çanakkale Köprüsü’nün gerek vizyonuyla gerekse tasarımındaki incelik ve detaylarındaki tarihiyle dünyada bir ilk olmaya aday olduğunu söyleyen İskenderoğlu, şöyle konuştu: “Simgelerin köprüsü olan ve aynı zamanda tamamlandığında Cumhuriyet’in 100’üncü kuruluş yıl dönümünü temsil eden 2023 metrelik orta açıklığıyla dünyanın en büyük orta açıklığına sahip asma köprüsü unvanına sahip olacak 1915 Çanakkale Köprümüz Covid-19 salgınına rağmen bu zorlu süreçte dahi yapımı aksamadan, planlanan iş programına uygun olarak devam etmektedir.

Lapseki’deki 680 metrelik yaklaşım viyadüğünden, Gelibolu’daki 365 metrelik yaklaşım viyadüğüne kadar uzanan kedi yolu tamamlanmasıyla köprümüzün silüeti iyice ortaya çıktı.

Türkiye’nin vizyon projeleri arasında yer alan ve silüeti ile birlikte bizleri iyice heyecanlandıran 1915 Çanakkale Köprümüz tamamlanmasıyla başta Çanakkale’miz olmak üzere bölgemize büyük kazançlar sağlayacak. İstanbul’u Çanakkale’ye ve sonrasında Kuzey Ege’ye bağlayacak bu eşsiz proje, ülkemizin ekonomisine ve şehrimizin ulaşım, lojistik taşımacılığı başta olmak üzere tarım ve turizmine büyük katkı sağlayarak Çanakkale’mizi cazibe merkezi hâline getirecek.”

Haber Merkezi


Bu haber 11/01/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 205 defa görüntülendi
*