İttifak tartışmalara noktayı koydu

1 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Belediye Meclisi toplantısında, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve İYİ Parti Meclis Üyesi Burak Kunt arasında tansiyon yükselmişti. CHP ve İYİ Parti İl Başkanları basın açıklamaları yapmışlar ve açıklamalar peş peşe gelmişti. Geçtiğimiz gün ise CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ve İYİ Parti GİK Üyesi, Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz ortak bir açıklamaya imza attılar.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ve İYİ Parti GİK Üyesi-Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, ortak bir basın açıklamasında bulundular. Belediye Meclisi’nde başlayan gerginliğe, ikili bir anlamda noktayı koymuş oldular.

“CHP ve İYİ Parti’nin her zaman önceliği Türkiye’dir”

Erkek ve Uz tarafından yapılan ortak basın açıklamasında, “Millet İttifakının omurgası, ülkemiz için birlikte mücadele veren ve yurttaşlarımızın nezdinde büyük kabule mazhar olan Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’nin her zaman önceliği Türkiye’dir.

Bu temelde kurulmuş olan İttifakımız, ülkemizin geleceğinin şekillenmesi noktasında da yan yana durmaktadır. Millet İttifakı; demokratik hukuk devletine olan bağlılık, evrensel insan hakları ilkelerine saygı, Cumhuriyetimizin kazanımlarını ve milletimizin değerlerini koruyup kollama inancıyla bugünlere gelmiştir.

“Yürüdüğümüz meşakkatli yol, demokrasi dersleri ile doludur”

Kurulan bu birliktelik ve yürüdüğümüz meşakkatli yol, demokrasi dersleri ile doludur. Hatırlanacağı üzere 2018 seçimleri öncesinde İYİ Parti seçime girmesin diye demokrasiye kurulan kumpas, CHP’nin on beş milletvekili hamlesiyle aşılmıştır. Yine İYİ Parti ile CHP’nin birlikte girdiği 2019 yerel seçimlerinde, başta İstanbul, Ankara olmak üzere çok sayıda büyükşehir belediyesi Millet İttifakı tarafından kazanılmıştır. Unutulmasın ki bu önemli sonuçlar, ülkemizin geleceği adına mücadele veren Genel Başkanlarımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Sayın Meral Akşener’in liderliğinde bir memleket masası çerçevesinde başarılmıştır.

“Millet İttifakı iktidarı kurulacak”

İlk genel seçimlerde yurttaşlarımızın desteğiyle Millet İttifakı iktidarı kurulacak, iktidarımızda Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem, bağımsız ve tarafsız yargı tesis edilerek, kuvvetler ayrılığının yok edildiği tek adam rejimi sona erdirilecektir.

Bu bağlamda İttifak üyesi partilerimizin ilkeli ve kararlı yol yürüyüşü büyük emek ve mücadele ile devam etmektedir. Genel başkanlarımızın özveri ile ülkemiz adına attıkları cesur adımlara, partilerimizin kurumsal mücadelesine saygı ve destek açısından hepimiz kullanacağımız kelimeleri özenle seçmek ve dikkatli olmak gibi bir görevle yükümlüyüz. Her iki partimizin de Türkiye sevdası ve verdikleri demokrasi mücadelesi her şeyin üzerindedir. Saygılarımızla” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 11/01/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 156 defa görüntülendi
*