Bu rezilliğe kim DUR diyecek

1 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz gün, Atatürk Mahallesi’nin yanı başında, Sarıçay’ın dibinde, meydana gelen çöp krizini ve atık sorununu gündeme getirmiştik. Haberimiz üzerine vatandaşlar da sorunu dile getirerek, bugüne kadar hem Belediyeye hem de DSİ’ye müracaatta bulunduklarını ama sorunun bir türlü çözülemediğini ifade ettiler. Çanakkale Boğazı’na atıklar akarken, bu rezil görüntüye kim DUR diyecek?

Çanakkale’nin girişinde, İzmir karayolu üzerinde, yer alan bir köprü burası… Atatürk Mahallesi’nin hemen yanı başı ve Sarıçay’ın üzeri. Yıllardır bu bölgeye bırakılan hafriyatlar, atıklar, çöpler birikti birikti ve nihayetinde bu alan bir atık depolama alanına dönüştü. Üstelik çöpler ve atıklar hemen Sarıçay’ın yanı başında.

Geçtiğimiz gün “Çanakkale Boğazı risk altında” diye sorunu gündeme getirmiştik. Haberimizin üzerine vatandaşlarda sorunla ilgili değerlendirmelerde bulunmaya başladılar. O bölgeden çektikleri fotoğrafları paylaşan Çanakkaleliler, yaşanan sorunun boyutunu gözler önüne serdiler.

Bugüne kadar Devlet Su İşleri ve Çanakkale Belediyesi’ne şikayette bulunan kentliler, iki kurumunda o bölge bizim kontrolümüzde değil söylemleri ile karşılaştıklarını belirttiler. Bir kentli ise bölgede yapmış olduğu incelemelerde, hayvan ölülerinin dahi Sarıçay’ın kenarına atıldığını belgelerle ispat etti. Bu kadar çok belge, bu kadar kirli bir görüntü ve çözülemeyen bir sorun…

“Çanakkaleliler bu rezilliğe kim dur diyecek?” sorusunu tüm yetkililere ilettiler.

Tunahan Ünsal


Bu haber 11/01/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 190 defa görüntülendi
*