Başkan Gökhan’dan Toroğlu’na tepki

2 hafta önce Güncel Manşet Spor
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eski hakem ve futbol yorumcusu Erman Toroğlu’nun A Spor’da dile getirdiği Roman vatandaşlara yönelik ırkçı söylem ile ilgili, sosyal medya hesabından tepki yazısı yayınladı.

Eski hakem ve futbol yorumcusu Erman Toroğlu A Spor’da, Gaziantep FK’nin teknik direktörü Marius Sumudica hakkında “O teknik adam var ya tam tiyatro. Böyle bir tiyatro görmedim ben. Burayı ne zannediyor? Böyle çingenelik olur mu ya, çingenelik…” ifadelerini kullanmış, “Affedersin, çingenelik bu. Ne diyeyim abi, ne taraftan tutsam o tarafa kötü gidiyor” diyen Toroğlu, “Ne bileyim abi, ne diyeyim, dilenci mi diyeyim ya, dilenci diyeyim” diyerek ırkçı ifadelerde bulunmuştu.

Ardından, CHP İzmir Milletvekili Özkan Purçu, Roman Sivil Toplum Örgütlerinin öncülüğünde ve birçok milletvekilinin katılımıyla Erman Toroğlu hakkında, Romanlara yönelik ırkçı ve aşağılayıcı ifadeler kullandığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da konu ile ilgili sosyal medya hesabından yazısı yayınlayarak; “Roman vatandaşlarımıza yönelik ırkçı söyleminden dolayı Erman Toroğlu’nu kınıyorum. Toplumumuzun özbeöz evlatları, Çanakkalemizin kurucu unsurudur onlar. Biz birlikte varız…” dedi.

Ş. Ezgi Tuncel

 


Bu haber 11/01/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 305 defa görüntülendi
*