Bu Ne Kin?

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İktidar, Erdoğan ve Bahçeli düşmanlığı, o kadar had safhaya çıkmış ki, bazılarının gözleri dönmüş. Memleket yansın, yok olsun, insanlar ölsün. Yeter ki, bunlar gitsin düşüncesi, bu hainleri insanlıktan çıkarmış. İffet abidesi kadınlarımızı,”yollu” ve “Yolsuz” olarak ayırma gafletine düşen, Jan Pataklık nam, bir âdemoğlu, bu sefer de işi çok ama çok ilerlere götürmüş.Bakınız,gözleri kinden,nefretten görmeyen bu muhterem!,Neler söylemiş,”Erdoğan’ın görevi bırakması için büyük afetler yaşanması gerekir.Darbe ihtimalini az görenlerdenim.Bu günkü koşullarda, darbe yapabilecek kabiliyet yok.Bana göre darbe yapmak çok zor.Öyle afetler olmalı ki,Avustralya gibi,ülkenin tamamı yanmalı,Ya da bir savaş olmalı ve savaş kaybedilmeli”.Vay hayasız vay.Ormanlarımızı yakan PKK dan dan ne farkınız kaldı ki?Yahu sizler,sosyal demokrattınız.Demokrasi Havarisiydiniz. Adalet için yol tepmiştiniz. Halkın iradesi demiştiniz. Ne oldi şimdi? Darbeye bel bağlamıştınız. Gözünüz kesmedi. Hani darbelere karşıydınız? Ülke yanmalı diyorsunuz. Ülke yanarsa içindekiler de yanar. Börtü böcek yok olur. Hani, Siz hayvan dostlarıydınız. Yapılar, tarihi eserler, insanlar yok olur. Bu nasıl bir düşünce. Merak etmeyin. Dilekleriniz tutmayacak. Bizim oralarda, bir Elazığ Atasözü vardır.”Kelp’in duası kabul olsa, gökten Somun yağardı”. Daha çok beddua edersiniz,Yırtınırsınız,kahrolursunuz.Bu memleketin kahır ekseriyeti,devletten.milletten,.Demokrasiden yanadır.Ve Allah’tan (c.c)korkarlar.Bu ülkenin kadim insanları ,dünya durdukça,sizin gibi zihniyeti bozuklara,bu memleketi teslim etmeyecektir.

                                  GÜLMECE

Uçak bileti alırken, 60 yaş indiriminden faydalanmak için, müracaat ettim. Bileti kesen kız, benden nüfus cüzdanımı istemeden işlemi bitirince “Teşekkür ederim, evrak istemeden vatandaşın beyanına itimat etmeniz çok hoş” dedim. “Rica ederim, önemli değil efendim” dedi gülümseyerek, “Zaten 70-75 falan gösteriyorsunuz.”*** Yeni taşındığımız evin yanındaki komşunun her sabah erkenden kalkıp sokağa beyaz bir pudra serpiştirdiğini fark ettim
“ Günaydın..” dedim, “ Nedir bu serpiştirip durduğunuz şey?..”
“ Bu özel bir fil kaçırıcı aroma..”
dedi “ Bir tane bile fil girsin bu sokağa bıyıklarımı keserim..!”“ Ama?..” dedim, “ Buralarda fil bulunmaz ki?..”“ Gördünüz mü?..”dedi komşum, “  İşe yarıyor işte..!”Sağlıcakla kalınız.


Bu haber 10/01/2021, Pazar günü yayınlandı, 339 defa görüntülendi
*