Biga Ticaret Borsası ile Halk Bankası arasında protokol imzalandı

1 hafta önce Ekonomi Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Biga Ticaret Borsası ile Halkbank Biga Şubesi arasında “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması” imzalandı. Satıcıya tahsilat güvencesi, alıcıya da 18 aya kadar vade imkânıyla ödeme esnekliği sunan anlaşmadan Biga Ticaret Borsası üyeleri yararlanabilecek. ​

Halk Bankası ile üyeleri için önemli işbirliği başlattıklarını dile getiren Biga Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Okyay; Bu protokol ile Biga Ticaret Borsası üyelerimize, bu kart ile alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önü açılıyor. Bu sayede çek-senet takibi yapmadan, tahsilat derdiyle uğraşmadan, güven içinde malımızı satacağız. Sattığımız mal bedelini, tahsilat riski taşımadan, Halkbank garantisiyle, peşin ya da taksitli alacağız. Mal almak isteyen de bankadan kredi bulma veya satıcının kendi çek-senedini kabul edip etmeme derdine düşmeyecek. Bu kartla malını alacak ve ödemesini de 1,5 yıla ulaşan esnek vadelendirmeyle yapacak. Yani kısaca, mal almak gerekince bu kartla para ödemeden satın alma yapılıyor. Satıcı da bu kimdir diye endişe etmeden, malını güvenle satıp, parasını bankadan tahsil edecek. Böylece hem alıcı hem de satıcı, nakit akışlarını rahatlatacak dedi.

Ayrıca bu projenin gerçekleşmesinde büyük emek sarf eden TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür eden Okyay, Paraf Kart tedarik zinciri finansman protokolünün tüm Biga Ticaret Borsası üyelerine hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Haber Merkezi


Bu haber 09/01/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 184 defa görüntülendi
*