CHP: “Mücadele kararlılıkla devam etmektedir”

2 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz gün gerçekleşen, Ocak ayı belediye meclis toplantısında, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile İYİ Parti Meclis Üyesi Burak Kunt arasında gerginlik yaşanmıştı. O gerginlik anlarında, Başkan Gökhan, “İYİ Parti’nin varlığı, Cumhuriyet Halk Partisi sayesindedir” söyleminde bulunmuştu. CHP İl Başkanlığı konuyla ilgili basın açıklamasında bulundu. CHP, “Yaşanan olaydan ötürü üzüntümüzü belirtmek isteriz. Mücadele kararlılıkla devam etmektedir” ifadeleri kullanıldı.

CHP İl Başkanlığı tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı basın açıklamasında, “7 Ocak 2021 tarihinde yapılan Çanakkale Belediye Meclisi olağan toplantısında, İYİ Parti Belediye Meclis üyesi Burak Kunt’un Belediye Başkanımız ve 19 Belediye Meclis Üyemizi anti demokratik davranmakla suçlayarak kınadığını belirtmesi üzerine tartışmalar yaşanmıştır.

Devam eden meclis toplantısında Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökhan tarafından yapılan açıklamada demokrasiye ve millet ittifakına olan bağlılık açıkça ifade edilmiştir.

Gerek Genel Merkez, gerekse İl ve İlçe örgütlerimiz düzeyinde ülkemizin tek adam rejiminden kurtarılması, çoğulcu, katılımcı, özgürlükçü demokrasinin inşası ve hukukun üstünlüğünün hakim kılınması için Millet İttifakı çatısı altında yer alan Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti tarafından verilen ilkeli mücadele tüm kararlılıkla devam etmektedir. Aile içinde yaşanan küçük bir tartışmanın olumsuz sonuçlara neden olamayacağının tüm kamuoyu tarafından bilinmesini ve yaşanan olaydan üzüntümüzü belirtmek isteriz.

Millet İttifakının omurgasını oluşturan Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti açısından; ülkemizin geleceği, demokrasi, hukukun üstünlüğü, insan haklarına olan bağlılığımız ve tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne olan sevdamız her şeyin üzerinde gelmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 08/01/2021, Cuma günü yayınlandı, 155 defa görüntülendi
*