CHP’de gruplaşma-bölünme üst noktaya çıktı

2 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz Salı günü, Çan Belediye Meclisi’nde tansiyon yükseldi. CHP’li meclis üyeleri, belediye meclisini terk ettiler. Çoğunluk sağlanamadı, meclis ertelendi. CHP’li bir belediyede, CHP’li meclis üyelerinin meclisi terk etmeleri ise akıllara kazındı.

Geçtiğimiz Salı günü, Çan Belediye Meclisi toplantısı yapılacaktı. Ocak ayı belediye meclis toplantısı başladı. Edinilen bilgiye göre, toplantıya katılan CHP’li meclis üyeleri tarafından bir öneride bulunuldu ve gündeme ilave edilmesi gerektiği ifade edildi. Belediye Başkanı Bülent Öz, önerinin bu şekilde gündeme ilave edilmesinin yönetmeliğe uymadığını belirtti.

Salı günü, meclis toplantısına 9 CHP’li meclis üyesinden 8’i, katılmıştı. 6 meclis üyesi, Başkan Öz’ün kararının ardından meclis toplantısını terk ettiler. Mazeretli meclis üyesi sayısı fazla olunca, mecliste çoğunluk sağlanamadı ve meclis ertelendi. CHP’li bir belediyede, CHP’li meclis üyelerinin salonu terk etmeleri ise şaşkınlık yarattı.

Öte yandan, CHP içerisinde artık taraflar arasındaki gerginlik gözle görünür şekilde artmaya başladı. Partilileri dahi rahatsız eden gruplaşmalar, bölünmeler, taraf tutmalar artık belediyelerin meclis toplantısına kadar yansımaya başladı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 07/01/2021, Perşembe günü yayınlandı, 207 defa görüntülendi
*