Kötü bir gün

2 hafta önce Ezgi Tuncel Yazarlar
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bugünün kötü gideceği sabahından belliydi. Güneş doğmadı mesela bu sabah. Çalar saatin çalmasına 5 dakika kala yataktan fırlayan ben, yarım saat o irrite edici sesi dinledim de yataktan çıkıp o saati kapatamadım. İşe zor yetiştim.

Kara haber geldi sonunda. Kimseyle, iyilik dışında teması olmamış o nadide insan, korona illetine yenik düşmüştü. Ölünün arkasından güzel sözler söyleme saçmalığı yüzünden kurmuyorum bu cümleyi. O’ nu tanıyan 10 kişiye sorsanız nasıl bilirdiniz diye 9’u iyi bilirdik, çok iyi bilirdik, iyiliği, yumuşak yürekli olmayı ondan öğrendik diyecektir. Kötü diyen 1 kişi çıkarsa, o da onun kötülüğündendir, ruhu kirlidir de o yüzden öyle görmüştür, bu iyilik, güzellik abidesini.

Dedim ya kimseyi üzmek istemezdi. İnsanlar ölüm tarihlerini seçebiliyor olsalar, O, yine bu tarihi tercih ederdi. Kimse başını beklemesin, hastane köşelerinde refakatçi olup da, ıstırap çekmesin diye. Öyle büyük bir cenazesi olup, acısını hissedenler feryat figan olmasın diye. İstediği gibi de oldu. Bir ay hastanede kaldı da 1 kişi ziyaretine gidemedi. Ölüm sebebi korona olunca öyle büyük bir cenazenin yapılamayacağı da belli. Sessiz sedasız, yorumsuz dinlerdi herkesin derdini, dinlerken de sessiz sessiz, içli içli ağlardı. Biz de onun ardından onun gibi yapacağız şimdi.

Gösterişten de hoşlanmaz, uzak dururdu. Bu kadarını belki O bile istemezdi ama televizyon haberlerde, devletin çok da duyurmaktan yana olmadığı, o rakamlardan biri şimdi.

Yıldızlar içinde uyu….


Bu haber 06/01/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 2455 defa görüntülendi
*