Çanakkale rahatladı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Mart ayından beri koronavirüs ile mücadele eden Çanakkale’de, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden paylaşılan güncel veriler umut oldu. Çanakkale Merkez’de, önceki dönemlerde kıpkırmızı olan harita maviye döndü ve alanlar birbirinden ayrıldı. HES uygulamasında, virüs yoğunluğunun azaldığı gözlenirken, harita umut oldu. Biraz olsun rahat bir nefes alan Çanakkale’de hala yoğunluklu ve riskli bölgeler mevcut.

Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden paylaşılan, güncel koronavirüs verileri, salgının il bazında seyri açısından önem teşkil ediyor. İlçe ilçe koronavirüs durumuna bakılabilen uygulama üzerinden Çanakkale Merkez’e bakıldığında, daha önceki dönemlerde görülen karamsar tablonun yerini umuda bıraktığı gözlendi. Mahallelerle kıpkırmızı olan alanlar zamanla mavi renge dönerken, virüs yoğunluğunun kırıldığı ve vaka sayılarının düştüğü gözlendi.

Ayrıca harita üzerinde, alanların birbirinden koptuğu ve zaman içerisinde riskli alanların azaldığı da görüldü. Çanakkale Merkez’de kırmızı olan alanların başında 18 Mart Stadyumu’nun olduğu alan geldi. Bu alandaki kırmızılık, merkezdeki neredeyse en yoğun alan olarak göze çarptı.

Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ve hafta içi 21.00’den sonra uygulanan kısıtlama verimlilik sağlarken, harita Çanakkale için adeta umut oldu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 04/01/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 459 defa görüntülendi
*