75 Milyon TL için öneri

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Yılbaşında gerçekleşen, Milli Piyango çekilişinde, herkesin rüyalarını süsleyen büyük ikramiye, çeyrek bilete isabet etmişti. 75 Milyon TL ise varlık fonuna devredilmişti.

Bugün Türkiye genelinde, varlık fonuna devredilen 75 Milyon TL’nin, SMA hastası çocukları için kullanılması önerildi. Türkiye’nin dört bir tarafından, ailelerin gözlerinin önüne, günden güne durumları daha da kötüye giden SMA hastası çocuklar için çok sayıda kampanya yürütülüyor.

Pahalı olan tedavi ücretleri için aileler başta olmak üzere, STK’lar bağış kampanyaları ile SMA hastalarına destek olmaya çalışıyorlar. Çanakkale’de de bu durumun bir örneği yaşanırken, 11 aylık Ahmet Alp bebek için Çanakkaleliler omuz omuza vererek, bağış toplamaya devam ediyorlar.

Çanakkale Belediyesi sosyal medya hesabından  yapılan, “Varlık Fonu’na aktarılan 75 Milyon TL, SMA hastası çocuklar için kullanılsın” paylaşımı kısa sürede birçok etkileşim aldı. Ünlü simalarda, SMA hastaları için benzer paylaşımlarda bulundular.

Sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında, 75 Milyon TL’nin SMA hastası çocuklar için ayrılabileceği fikri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 04/01/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 203 defa görüntülendi
*