2021’in ilk birleşimi gerçekleşti

3 hafta önce Güncel Manşet Video
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

2021 yılının ilk İl Genel Meclisi Birleşimi, bugün İl Özel İdaresi’nde gerçekleşti.

Sadık Göğüsgeren’in başkanlık ettiği birleşime eski İl Genel Meclisi MHP Grup Başkanvekili Erdal Ünal da konuk olarak katıldı.

Merkez ilçe Çınarlı Köyü’nde hazırlanan konut alanı amaçlı nazım imar planı ve uygulama imar planının görüşülmesi ile araç devri konusunun görüşülmesi oy birliği ile kabul edilirken, gündem dışı iki konu da üyeler tarafından gündeme getirildi.

“Pervanekondu”

Merkez İlçe İl Genel Meclisi Üyesi Nejat Önder, halk arasında “Pervanekondu” diye adlandırılan izinsiz RES ile ilgili gelişmeleri ve mevzubahis şirketin resmi bir müracaatı olup olmadığını sordu. Önder’in sorusu söz konusu firmanın İl Özel İdaresi’ne şu ana kadar ruhsatlandırma başvurusunda bulunmadığı şeklinde cevaplandı.

Öte yandan,” İntepe’de yapılan rüzgârgülleri ile ilgili 4 milyon lira ayırarak İl Özel İdare’nin malı olması ile ilgili beklemedeyiz. Malzemeler Hindistan’dan geldiği için, korona sebebiyle bir gecikme yaşandığını, ancak 1 hafta içerisinde gelmesinin beklendiği söylenmişti.” Diyerek, bu konu ile ilgili olarak, son gelişmenin meclise bilgi olarak verilmesini talep etti. Bu konu ile ilgili bilgilendirmenin ise yarın gerçekleşecek İl Genel Meclisi Birleşiminde yapılacağı bildirildi.

İlçe devlet hastanelerinin durumu

Ayvacık İl Genel Meclisi Üyesi Şerafettin Alkan ise, pandemi sürecinde ilçelerde yeterli düzeyde araç, gereç ve personelin bulunmamasının Mehmet Akif Ersoy Hastanesi’nde yığılmaya sebep olduğunu söyleyerek ilerideki günlerde ilçelerdeki devlet hastanelerinin eksikliklerinin dikkate alınmasını talep ederek, yetkililere iletilmesini rica etti.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 04/01/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 193 defa görüntülendi
*