“Yeni dünya düzeninin temelleri atılıyor”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2020 yılı son Meclis Toplantısı, geçtiğimiz gün, saat 17.00’de Meclis Başkanı Melih Akyıl’ın başkanlığında video konferans yöntemiyle yapıldı.

Meclis toplantısında sırasıyla 2021 yılında uygulanacak kayıt ücreti ve yıllık aidat tarifesi, hizmet karşılığı alınacak ücretler tarifesi, 2021 yılı tahmini gelir ve gider bütçeleri, 2021 yılında Oda organları üyelerine ve Oda personeline yurt içi ve yurt dışı görevlendirmelerde verilecek harcırahlar ve 2021 yılı bilirkişi ve eksper raporu ile kapasite raporları için eksper görevlendirilmeleri oylamaya sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.

Toplantının sonunda söz alan Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan yaptığı konuşmada; “Yeni bir yıla girerken geride bıraktığımız 2020’ye baktığımızda; hepinizin bildiği gibi çok iç açıcı tablolar yaşamadık. Hiç beklenmedik ve 100 yılda bir görülebilecek bir virüs tüm dünyayı etkisi altına aldı.

2020’de çok ciddi badireler atlattık. Sağlık anlamında bir girdabın içine girdik ve hala o girdapta çırpınıyoruz. Aşı çalışmalarının hızlanması ümitlerimizi arttırsa da rehavete izin vermemeliyiz. Bu işin şakasının olmadığını en yakınlarımızı kaybedince anlıyoruz.

Yeni umutlarla girdiğimiz 2021’den her alanda beklentimiz büyük. Artık dünya eski dünya değil. Ekonomik olarak zor bir süreçteyiz. Bu enkazdan kalkmak için biz iş dünyasının omzundaki yük fazla. Ama her şeye rağmen bu yükün altından elbette kalkmasını bilecek bir iradeye sahibiz. Para yönetiminin de bu iradeye destek olması gerekmektedir.

Yeni Bir Dünya Düzeninin Temelleri Atılıyor

Temennimiz bir an önce paramızın değerini koruyacak adımların atılmasıdır. Atılan adımların sonuçlarını görmek de zaman alacaktır. Bundan sonrası atılacak adımların tutarlılığı, doğruluğu ve sürdürülebilirliği de çok büyük önem arz etmektedir.

Burada hizmet sektörü ve tedarik zincirinde yaşanan ekonomik sıkıntılara da değinmek istiyorum. Hükûmetimizin halk sağlığını düşünerek aldığı tedbirler bazı sektörleri ciddi anlamda dar boğaza ve çıkmaza sokmakta. Özellikle hizmet sektörünün bu sıkıntılı süreci atlatabilmesi için, düşük faizli, uzun vadeli kredi imkanları beklenmektedir. Hükumetimizin bu duruma da çözüm bulacağına inanıyorum.

Sözlerimi tamamlarken 2021’e umutlarla girdiğimizi bir kez daha vurgulamak istiyorum. Dilerim; yeni yılda geçmiş yılın açtığı yaraları hep birlikte sararız. 2021’in ülkemize, milletimize, bölgemize ve tüm insanlığa barış, huzur ve sağlık getirmesini, siz değerli üyelerimize hayırlı ve bol kazançlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Haber Merkezi

 


Bu haber 02/01/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 156 defa görüntülendi
*