Bu vizyonsuzluk değil midir?

İsmail Mutlu başkanlığında kurulan Hastanebayırı Spor Kulübü, geçmişte olduğu gibi bugün de gençlerin kötü alışkanlıklardan uzaklaşıp spor yapması için organize olmaya devam ediyor. Günümüzde geleneksel olarak kutladığımız Troya Festivali etkinlikleri çerçevesinde, 1978 yılında kurulan Hastanebayırı Spor Kulübü sahasına kim göz dikiyor?

İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü’nün geçtiğimiz günlerde Hastanebayırı Spor tesislerine gelerek fotoğraf çekmesiyle satış iddiası gündeme gelmişti. Genel Sekreter Köklü’nün sahanın ve kulübün tarihini bilmeden bu davranışı yapması mahalle sakinleri tarafından yadırgandı.

Kulübün kurucu başkanı İsmail Mutlu, “Böyle bir gelişmenin yaşanmasına sonuna kadar karşıyım. 1978’de kurmuş olduğumuz spor kulübü ile biz gençlere örnek olmaya çalıştık. Çanakkale’nin gençlerini kötü alışkanlıklardan kurtarmak ve uzaklaştırmak için bu kulübü kurduk. Kulübümüz 40 seneyi aşkın, kurulduğu günden bu yana spor faaliyetlerini sürdürüyor. Bu süreçten sonrada, kulüp faaliyetlerine devam edecektir” diyerek tepkisini gösterdi.

Hastanebayırı Spor sahasının geçmişini biz hatırlatıp, satmak ya da bu arazi üzerine inşaat yapmak isteyenler de bu gerçekleri bilerek hareket etmeli.

Bu saha Calvert ailesi tarafından şartlı olarak bağışlanmıştır. Dönemin Belediye Başkanı rahmetli Orhan Uğur döneminde arazi iki ayrı parsele ayrılmıştır. Bir bölümünde Ticaret Lisesi bir bölümünde de spor sahası yapılması şarta bağlanmıştır. Bunların yanında Cevatpaşa Mahallesi ve bu bölge için AFAD tarafından da acil toplanma bölgesi olarak işaretlenmiş durumdadır.

Bölgede oturan mahalle sakinleri, Hastanebayırı sahasının fiziki fotoğrafını çeken yetkili ve etkili isimlerin, bölgenin ve arazinin geçmişini de öğrenmiş, bilmiş olurlarsa görev yaptığı bölge için daha yararlı ve faydalı olacağını ileri sürdüler.

Güngör Yıldız


Bu haber 31/12/2020, Perşembe günü yayınlandı, 458 defa görüntülendi
*